Oefenvoetbal: Vierde duel Scheveningen in voorbereiding eindigt in gelijkspel

Op basis van de eerste drie oefenduels, die met winst werden afgesloten, kan worden vastgesteld, dat Scheveningen tot nu toe een goede voorbereiding kent. Tegen het in de Vierde Divisie uitkomende SHO was het resultaat in vergelijking met voorgaande wedstrijden iets minder, waardoor de Houtrust-bewoners op eigen veld dit keer genoegen moesten nemen met een gelijk spel.

Tekst: John Carlier

De start van de wedstrijd was veelbelovend, want in de eerste minuut zag Scheveningen al kans om de 1-0 op het scorebord te zetten. Wel moet gezegd worden dat deze stand op een gelukkige wijze tot stand kwam. Jaydavon Haas maakte gebruik van een misverstand in de verdediging van SHO en had de hoek voor het uitzoeken. Een veel belovend begin, dat in de zevende minuut nog eens door Raily Ignacio (foto) werd bevestigd. Zijn kopbal ging maar net over. In de tiende minuut wederom aandacht voor Raily Ignacio, maar dit keer stond zijn vizier niet goed en ging zijn schot hoog over.

Terugval

Na deze mogelijkheden viel Scheveningen enigszins terug, wat in belangrijke mate werd veroorzaakt doordat SHO beter ging spelen. Maar ondanks dat betere spel zagen de bezoekers geen kans om de gelijkmaker te scoren. Wellicht was dit voor de trainer aanleiding om in de drieëndertigste minuut vijf spelers te wisselen. Eén van de wissels was het gevolg van een rode kaart die aan Ferdinand Rohmelding werd voorgehouden. Maar ook ondanks deze wissels bleef de stand tot aan de rust 1-0. Wel had Jaydavon Haas vlak voor het rustsignaal nog de mogelijkheid voor de 2-0, maar alleen voor de SHO-keeper verzuimde hij te scoren.

Veelbelovend

De tweede helft begon voor SHO veelbelovend, Er werden twee corners afgedwongen, echter zonder resultaat. Maar in de vijfenvijftigste minuut was het wel raak. Dylan de Vroed scoorde met een hard schot de op dat moment verdiende gelijkmaker: 1-1. Nog geen minuut na dit doelpunt had Raily Ignacio een mogelijkheid voor de 2-1, maar zag zijn schot net naast gaan. Na deze scoringskans werden aan beide kanten twee spelers gewisseld.

Evenwicht

Hoewel beide teams na deze wissels elkaar redelijk in evenwicht hielden, was het toch SHO, dat via Jeroen Eikeleboom de 1-2 scoorde. Wel moet gezegd worden dat de keeper het eerste schot al vallend stopte, maar bij de tweede inzet kansloos was. Scheveningen, wellicht geschrokken door deze achterstand, gooide alles op de aanval om de gelijkmaker te forceren. Die mogelijkheid kwam in de tweeënzeventigste minuut. Raily Ignacio werd – alleen afgaand op de keeper – nog net voor hij kon schieten in het strafschopgebied onderuit gehaald. De toegekende penalty werd door Lorenzo van Kleef over geschoten. Na deze gemiste  penalty wisselde trainer John Blok nog twee spelers. Niet alleen door deze wissels, maar mede door de druk die Scheveningen uitvoerde om op gelijke hoogte te komen, kon Raily Ignacio in de tweeëntachtigste minuut voor de gelijkmaker zorgen: 2-2. Een perfecte voorzet werd door hem op de borst opgevangen en  in de draai in één keer op de slof genomen, waardoor de bal onhoudbaar voor de keeper tegen de touwen tot stilstand kwam. Op dat moment een terechte 2-2 stand.

Juiste weergave

Na deze gelijkmaker kreeg SHO nog wel twee corners, maar zag geen kans daaruit te scoren. Ook Scheveningen had via Raily Ignacio nog de mogelijkheid op de 3-2, maar zijn schot ging net naast. Uiteindelijk was de eindstand een juiste weergave van het spel over de gehele wedstrijd.

Lees verder