De hoogste jeugd van ADO Den Haag hervatte het tweede blok van de voorbereiding op de competitie met een oefenduel bij Tweede Divisionist Katwijk, dat met 1-0 won. In de eerste helft traden de Hagenaars aan met de kern van Onder 19, die in de tweede helft plaats maakte voor die van Onder 21. En dit gold ook voor de coaching. Voor rust lag deze hoofdzakelijk in handen van Erbim Fagu, daarna bij Henk de Zeeuw.
Tekst: Frans Leermakers | Foto’s: Rick van Zon
Trouwens, Katwijk begon onder hoofdcoach Jasper Ketting met aantal krachten van het eerste elftal, grotendeels aangevuld met spelers van Onder 23. Na de ontmoeting met ADO Den Haag stond nog een oefenduel voor de Katwijkers met Kozakken Boys op het programma. Dus voor zowel Katwijk als ADO Den Haag stond het oefenduel puur in het teken experimenten en opbouw.
Op Sportpark De Krom begon ADO Den Haag beslist niet onaardig. Het liet aanvallend haar tanden zien. Geleidelijk begon toch de grotere routine en het fysieke aspect in het voordeel van de gastheren uit te komen. De Katwijkse dieptepasses wisten de Haagse verdedigers goed te pareren. Bij individuele acties in de kleine ruimten reageerden de Hagenaars vaak te gretig en wat naïef. Zo kon het gebeuren, dat in de achttiende minuut Mohammed Tahiri vrij voor het doel van Connor Redford werd gemanoeuvreerd en voor 1-0 zorgde. Even later kwam Marciano Mengerink op deze wijze vrij voor het Haagse doel. Ditmaal bracht de attent uit zijn doel gekomen Redford redding met de voet.
ADO Den Haag stelde er een serie aardig opgebouwde aanvalsacties tegenover. Echter, bij de beslissende en perspectief op ruimte biedende passes ontbrak precisie. Eenmaal kwam een pass van rechterverdediger Saryika Bergtop wel goed aan bij de in de punt van de aanval opgedoken Dani van Loenen. Deze werd teruggefloten wegens buitenspel.
Na rust rust verscheen ADO Den Haag met de kern van Onder 21 (onder wie Sky Heesen en Irfan Karijowidjojo). Ook in het tweede bedrijf gaven de Hagenaars praktisch gelijkwaardig partij, maar kwam weinig tot echte kansen. Ook Katwijk nam op haar beurt het Haagse doel nauwelijks meer echt onder vuur. Bij ADO Den Haag viel overigens wel linkerspits Clydel Kigongo op met vaardige dribbels, die wel af en toe dreiging betekende voor de Katwijkse verdediging, maar geen geelgroene kansen opleverden.
De nieuwe gezichten bij ADO Den Haag ware Sanyika Bergtop die eerder uitkwam voor GVAV, FC Groningen, Zeeburgia en Ajax, Ties Nauta (ex-HBS, -Alphense Boys en FC Utrecht), Ouassim El Mokadam (ex-Westlandia), Minkyu Chea (ex-PEC Zwolle), Andi Zaplluzhani (ex-JVOZ Zeeland) en doelman Anton Shamin (ex-Sparta en -DHC).
Dinsdag komt ADO Den Haag (voornamelijk met de kern van Onder 19) in actie voor het In Memoriam Cees IJspelder Toernooi bij DUNO. Op Sportpark Haagsche Dynamiek aan de Mgr. Nolenslaan is Quick om 20.00 uur de tegenstander. Op hetzelfde complex treedt ADO Den Haag (dan met de kern van Onder 21) voor het toernooi komende zaterdag aan tegen Scheveningen. De aftrap van dit duel staat gepland om 16.00 uur.
Opstellingen
Katwijk:
Joey Kesting; Noë Esselink (70. Angelo Kamperveen), Kaj van der Veldt, Owen van der Meer, Minnaard; Milan Kooij, Finn Janmaat (70. Luke van Mil), Marijn ter Harmsel (46. Kelvin van Duijn); Yesin van der Pluijm (70. Remsey van der Linden), Marciano Mengerink, Mohammed Tahiri (46. Levi Bouwense).
ADO Den Haag (eerste helft):
Connor Redford; Sanyika Bergtop, Pelle Paardekooper, Teun Begthel, Xari Ederveen; Yousri El Harchaoui, Ties Nauta, Joshua Weber; Dani van Loenen, Bas Roeten, Ouassim El Mokadam.
ADO Den Haag (tweede helft):
Anton Shamin; Andi Zapkizhariv, Sky Heesen, Jayden Tammes, Senne Steijlen; Hakan Argün, Irfan Karijowidjojo, Gino Pinas da Silva; Minkyu Chea, Bram Wesseling, Clydel Kigongo.





























