Concordia verloor afgelopen zaterdag haar eerste competitiewedstrijd in de vierde klasse A enigszins verrassend van SEV (2-1). In deze wedstrijd stak één speler er met kop en schouders boven uit, de geboren Delftenaar Rens Sandell (22) met een verleden bij de jeugd van Quick en ADO Den Haag, Excelsior Maassluis O19 en Quick O23. Van origine centrumspits, maar in de wedstrijd tegen SEV vooral uitblinkend op de linkerflank.
Tekst: Peter Petit
Jullie waren zeker in de eerste helft de betere ploeg en hadden tenminste een gelijkspel verdiend. Behalve het missen van opgelegde kansen, is er nog een andere oorzaak aan te wijzen voor deze stroeve start? SEV speelde in de tweede helft een ander spelletje, hadden jullie daar moeite mee?
“Tot op zekere hoogte hadden we daar wel moeite mee. In de eerste helft wilden zij ook iets meer voetballen en hoger druk zetten. Dat gaf ons meer ruimte achter de verdediging van SEV, waar wij een aantal grote kansen uit kregen die erin moesten om een wedstrijd te winnen. Wij maakten de kansen niet af en aan de andere kant gingen ze er dan wel in. In de tweede helft speelde SEV heel defensief en compact, wij creëerden minder kansen, maar toch nog twee die er ook in hadden gekund. Zo zie je dat niet altijd de betere ploeg de wedstrijd wint.”
Hoe is de voorbereiding op het nieuwe seizoen voor jou verlopen en hoe is het om onder jullie nieuwe trainer Alex van der Harst te trainen. Kun je het verschil aangeven tussen het trainen onder Alex en het trainen onder jullie inmiddels naar de buren van DHL vertrokken Wesley Zandstra?
“De voorbereiding is best goed verlopen, wij hebben een aantal oefenwedstrijden gespeeld en zijn derde geworden in het toernooi om de Stad Delft Bokaal. Daarna hebben we alle drie de wedstrijden in de poulefase van de KNVB-districtsbeker gewonnen. Alex heeft tot nu toe bij ons een goede indruk achtergelaten. De samenwerking verloopt goed en ik denk dat dit alleen maar zal gaan groeien de komende tijd. Een verschil tussen Alex en Wesley is dat Wesley een voetballende trainer is, die vaak zelf meedeed op trainingen. Alex staat vanaf de zijkant en geeft de trainingen echt als trainer/coach.”
Voor mij was jij MVP in de match tegen SEV, was jezelf ook tevreden?
“Ik was deels tevreden over mijn spel, maar toch niet volledig. Mijn acties gingen goed en ik creëerde veel gevaar vanaf de linkerkant en ook het balbezit ging goed. Maar ook miste ik een grote kans in de eerste helft die ons op voorsprong had kunnen brengen. Daar moet ik gewoon scherper in zijn, zo simpel is het”.

Jullie willen dit seizoen wellicht de nacompetitie vermijden en meer gaan voor directe promotie. Aan de voor jullie niet goed afgelopen play-offs van de twee afgelopen seizoenen zal je geen goed gevoel hebben overgehouden?
“Ons doel is zeker promoveren naar de derde klasse. Of dit via het kampioenschap of nacompetitie gebeurt is niet belangrijk. Natuurlijk is kampioen worden de voorkeur, maar ik zal net zo blij zijn als wij via de nacompetitie promotie bereiken. De afgelopen twee jaar heeft de nacompetitie niet goed uitgepakt voor ons, dit geeft ons extra motivatie voor dit seizoen.”
Heb jij in de afgelopen “transferperiode” nog gesprekken gehad met ander clubs die op een hoger niveau spelen over een mogelijke overgang?
“Ik heb afgelopen transferperiode met een aantal clubs contact gehad, maar vaak was het wel eenzijdige interesse en bedankte ik de club voor het aanbod. De enige club waar ik wel mee om de tafel heb gezeten was VELO, waarbij ik een goed gesprek had met de trainer Gino Ninaber. Toch paste een overgang naar een andere club op dit moment niet in mijn leven, omdat ik mijn werk bij de Stichting JOZ, waar ik als ambulant jongerenwerker in Rotterdam-Zuid werkzaam ben, als prioriteit zie. Als ik een overstap naar een eersteklasser maak, wil ik ook alles kunnen geven om overal aanwezig te kunnen zijn. Met mijn werk mis ik nu eenmaal soms een training en bij Concordia is dit iets minder een probleem. Daarnaast heb ik het ook gewoon heel erg naar mijn zin bij Concordia en dat speelde ook zeker een grote rol in mijn beslissing om te blijven. Of ik in de toekomst weer hogerop ga, weet ik eerlijk gezegd nog niet. Ik heb op dit moment niet het gevoel dat ik graag weer hogerop wil, maar dit kan altijd nog komen, ik sluit niks uit, maar voor nu ben ik nog heel gelukkig bij Concordia.”
Welke clubs zijn voor jou favoriet in de strijd om het kampioenschap in 4A?
“Ik hou me niet bezig met andere clubs, we spelen in de vierde klasse waarin letterlijk iedereen van iedereen kan winnen. Een overduidelijke favoriet is er in mijn ogen dus niet. Wel verwacht ik dat Concordia en Vredenburch weer bovenin zullen meedraaien, net als vorig seizoen.”













