Oranje Vrouwen Onder 17 op EK-kwalificatie ook te sterk voor Slowakije

Het Nederlands vrouwenteam Onder 17 pakte ook in de tweede wedstrijd tijdens de EK-kwalificatie in eigen land de winst. Na de ruime zege op Andorra werd zaterdagmiddag in Assen ook Slowakije met 6-0 over de knie gelegd. Dinsdag volgt het beslissende duel met Tsjechië.

Slowakije begon vrij aanvallend aan de wedstrijd, maar werd al snel door Oranje achteruit gedwongen. Na vijf minuten viel het eerste doelpunt. Een voorzet van Jette Wessels werd bij de tweede paal binnengelopen door PSV-aanvaller Yzze Laman.

De supporters op Sportpark Marsdijk moesten een half uur wachten op de tweede Nederlandse treffer. Na een gestrande voorzet en een scrimmage in het strafschopgebied vond Wessels met een knap schot het net: 2-0.

Wisselen

Nog voor de pauze werd tweemaal gescoord. Yzze Laman en Sharon Chioma Onwusaka (vanaf de stip) zorgden voor de 4-0 stand bij rust. Door de gunstige tussenstand kreeg KNVB-coach Félicienne Harteveld-Minnaar de kans om al vroeg door te wisselen, maar daar ging de kwaliteit van de ploeg niet van achteruit. Ook in de tweede helft viel er genoeg te genieten.

Half dozijn

Anna Boers tekende met een halve omhaal voor 5-0 en vijf minuten later maakte Loet Klinckhamers het halve dozijn treffers vol: 6-0. Wilhelmus-speelster Suze Wassink (foto) deed weer de volledige wedstrijd mee. Op doel stond nu Jacky Goris in plaats van ADO Den Haag-keepster Luna Toet.

(Foto: Orange Pictures)

 

Lees verder