BILD meldt, dat de FIFA overweegt om een opvallende regelwijziging bij strafschoppen te overwegen. Volgens het Duitse blad zou het gaan om het afschaffen van rebounds na een gemiste strafschop.
Mocht een bal bij een strafschop niet rechtstreeks in het doel verdwijnen, dan krijgt de tegenstander (de verdedigende partij) een doeltrap. BILD meldt dat ook FIFA’s ‘scheidsrechtersopperhoofd’ Pierluigi Collina een voorstander van deze wijziging is. “Het zou juist een zegen zijn voor keepers, voor wie het allemaal al moeilijk genoeg is om een penalty te stoppen. En scheidsrechters hoeven niet langer te letten op vroegtijdig inlopen. Nu lijkt het soms wel een paardenrace”, laat de oud-toparbiter weten.
Mocht de spelregelcommissie akkoord gaan met het voorstel, dan kan de wijziging al vanaf volgend seizoen ingaan. Dat zou dan betekenen, dat het WK 2026 (mannen) in de VS, Canada en Mexico mogelijk het laatste toernooi is waarin rebounds na een strafschop nog mogelijk zijn.
Bij de foto: Jari Vlak schiet een strafschop ‘raak’ tegen Helmond Sport, na eerder in het duel er één te hebben gemist!













