De Haegsche Duym wordt jaarlijks uitgereikt door de vereniging met die naam aan personen, die zich op bijzondere wijze inzetten voor jeugd, sport, recreatie of zorg. Dit jaar ging de Haegsche Duym naar Jos Rijntjes en Renato Bernardon van sv Erasmus.
Tekst & foto’s: Ton Beije
Jos Rijntjes beheert al meer dan veertig jaar de penningen van sv Erasmus. Na de brand vorig jaar heeft hij in zijn functie van penningmeester veel extra werkzaamheden moeten verrichten. Renato Bernardon is al 42 jaar een trouwe vrijwilliger bij de club, zowel bij de jeugd als de senioren. Hij bekleedde inmiddels al diverse bestuursfuncties. Ook was hij lange tijd (KNVB)-scheidsrechter.

De prijzen werden uitgereikt door de Haagse wethouder Saskia Bruines (Financiën, Cultuur en Economische ontwikkeling), die daarbij terzijde werd gestaan door Harry Ballemaker (erelid van de Haegsche Duym) en Lex Schoenmaker. De avond werd ‘aan elkaar gepraat’ op zijn humoristische wijze door Fred Zuiderwijk.
Rijntjes en Bernardon ontvingen naast hun insigne en oorkonde ook een cheque van vijfhonderd euro. Het Duymgala vond dit jaar plaats in de na de brand zeer fraai opgeknapte kantine van sv Erasmus.

De vereniging De Haegsche Duym werd opgericht door een aantal Haagse ondernemers, die als voorbeeld hadden de in 2012 opgeheven vereniging De Goudvink, opgericht destijds bij het vertrek van de Haagse sportwethouder Piet Vink.

In het programma Voetbalweekend van Haaglanden Voetbal TV op dinsdag 14 oktober (18.00 uur Regio TV Infothuis) ook aandacht voor de Haegsche Duym, met interviews met de beide winnaars.













