Vrijdag heeft Futsal Haaglanden een duidelijke 5-0 overwinning geboekt tegen Zeemacht, een tegenstander die zeker niet onderschat mocht worden. Ondanks de ruime uitslag was het geen makkelijke avond – bij rust stond het 1-0 – maar Futsal Haaglanden wist dat het beter kon.
Foto’s: Frank van Leeuwen (SportSnap.nl)
In de eerste helft werd er weliswaar eenmaal gescoord door Danique van Lingen, maar het spel was rommelig en de kansenverhouding had hoger kunnen uitvallen. Er werd niet altijd zorgvuldig gespeeld en er miste rust in balbezit en afwerking. Het team wist dat er meer in zat.
Na een duidelijke speech van de coach René Havermans in de rust kwam er meer structuur en overtuiging in het spel. De spelers toonden meer gretigheid bij balveroveringen, speelden met meer rust en controle en het samenspel werd verzorgder. Dat vertaalde zich in vier doelpunten in de tweede helft en een duidelijk overwicht, met Danique van Lingen die een mooie hattrick op haar naam kon schrijven. Het andere doelpunt kwam op naam van Priscilla de Vos.
Hoewel de tegenstander bij vlagen goed meedeed, was het verschil na rust duidelijk. De coach René Havermans noemde het na afloop een terechte overwinning: “We hebben dit nodig gehad. In de vorige wedstrijden kwamen we tekort in de afwerking, maar nu viel alles samen. Dat voelt goed. Je ziet bij fases echte vooruitgang. We maken stappen, maar het seizoen is nog lang.”
Uitdaging
Coach René Havermans: “Het team groeit zichtbaar, als collectief én in spelopvatting. De 5-0 zege is daar een mooie beloning voor. Futsal Haaglanden is goed op weg en focust zich al op de volgende wedstrijd. Dat is een bekerwedstijd tegen Drs Vijfje 2 in Groningen. Weer een uitdaging want één van de teams kan bij de laatste acht ploegen komen.”
(Klik HIER voor meer foto’s van Futsal Haaglanden-Zeemacht)





















