Warming-up 4A: SJZ–Stompwijk’92, clash twee dorpsclubs met als inzet koppositie

In Zoeterwoude wordt zaterdag een heuse ‘dorpsklassieker’ gespeeld tussen de bovenste twee ploegen, SJZ en Stompwijk’92. Er staan dit weekeinde ook twee heuse Delftse derby’s op het programma, DHC tegen Concordia, terwijl het in de ‘winning mood’ zijnde Full Speed het opneemt tegen DHL. DWO reist met revanchegevoelens na de duidelijke nederlaag tegen DHC naar Wassenaar voor de confrontatie tegen Blauw-Zwart. SEV gaat er alles doen bij LSVV’70 haar eerste uitzege van dit seizoen te boeken.

Tekst: Peter Petit

SJZ – Stompwijk’92

Niet alleen een derby tussen twee rivaliserende dorpsclubs, maar ook een wedstrijd tussen de nummer één (SJZ) en de nummer twee Stompwijk’92. Ook om naar uit te kijken een duel tussen twee sterkhouders in de vierde klasse A: Jari van Kampen van SJZ en Rick de Haan van Stompwijk’92. Kortom, een heerlijk potje dat veel publiek gaat trekken en waar ook veel op spel staat. Mocht Stompwijk’92 zegevieren dan gaat het op de ranglijst SJZ voorbij en mag het zich voorlopig koploper in 4A noemen.

Blauw- Zwart – DWO

Na twee achtereenvolgende nederlagen won Blauw-Zwart haar laatste competitiewedstrijd tegen degradatiekandidaat Warmunda met 2-1. Tegenstander DWO is van een andere orde en is na twee nederlagen ook weer eens aan een zege toe. De ploeg van hoofdtrainer Barry Sikking speelde afgelopen zaterdag een goede eerste helft tegen DHC, maar liep in de tweede helft averij op met een 0-4 nederlaag als resultaat.

LSVV’70 – SEV

SEV reist zaterdag af naar Leiden voor de uitwedstrijd tegen het LSVV’70 van hoofdtrainer en medehoofdredacteur van VI, Freek Jansen. Op papier een lastige tegenstander voor de Leidschendammers, die nog wat recht hebben te zetten tegen de Leidse studentenploeg. Vorig seizoen verloor SEV zowel thuis als uit van LSVV’70, dus zal dit keer extra motivatie zijn om de negatieve reeks te doorbreken.

De ploeg van hoofdtrainer Arjan Kortleven kende tot nu toe een wisselvallig seizoen, maar zal erop gebrand zijn om eindelijke de eerste uitzege van het seizoen te pakken. Een overwinning zou bovendien betekenen, dat SEV aansluiting houdt bij de bovenste ploegen in de competitie. Kortleven kan zaterdag geen beroep doen op Yonah Kuiper, die dit seizoen zijn debuut maakte in de hoofdmacht en tot dusver een solide indruk achterliet. Gelukkig beschikt SEV dit jaar over een brede selectie waardoor de afwezigheid van Kuiper goed is op te vangen.

Met de juiste inzet en scherpte hoopt SEV zaterdag drie belangrijke punten mee te nemen uit de Sleutelstad. Lukt het de ploeg om dit seizoen voor het eerst buitenshuis te winnen, dan kan dat zomaar de opmaat zijn naar een sterke reeks in de komende weken.

DHC – Concordia

Eén van de twee Delftse derby’s in deze competitieronde. DHC won dankzij een betere tweede periode afgelopen zaterdag nog met grote cijfers van DWO (0-4). Concordia leek na twee zeges op rij op de goede weg, maar verloor vorige week toch enigszins verrassend van een andere Delftse club, Full Speed.

Full Speed – DHL

Vorige zaterdag viel dan eindelijk, na drie eerdere mislukte pogingen, de eerste overwinning van Full Speed van de in Delft debuterende hoofdtrainer Jeremy Hagestein (foto) te noteren. Vooral dankzij een sterk collectief werd Concordia verrassend met 1-2 op de pijnbank gelegd.

Wesley Zandstra, hoofdcoach van rode lantaarndrager DHL, roemt zijn spelers die zich kunnen meten met andere (top)ploegen, maar helaas nog niet tot het einde van de wedstrijd. Kwestie van werken aan fitheid. Zandstra vindt dat er genoeg potentie in zijn selectie aanwezig is om het andere teams lastig te kunnen maken.

Laakkwartier – Warmunda

De thuisploeg had in de wedstrijd tegen SEV, die met 4-0 werd verloren, een totale off-day, die door de Leidschendammers genadeloos werd afgestraft. Daar heeft hoofdtrainer Giovanni Linnenbank en zijn selectie direct een streep onder gezet en de focus op Warmunda gezet. Nicky Keus is in de wedstrijd tegen SEV geblesseerd uitgevallen met een knieblessure en de eerste prognose is een gescheurde binnenband. Helaas voor Linnenbank weer een toevoeging aan de blessurelijst, maar desondanks gaat hij met vertrouwen naar zaterdag toe met een gretige groep.

Vredenburch is deze ronde vrij van competitieverplichtingen.