Voor VUC staat er een uitwedstrijd bij sc Feyenoord op het programma. Eerder dit seizoen speelden de clubs in het bekertoernooi 0-0 tegen elkaar. “We waren toen ook echt gelijkwaardig”, zegt VUC-trainer Rob de Lange (foto). Feyenoord staat na de 3-4 overwinning bij Capelle stevig in de subtop.
Was VUC afgelopen zaterdag kansloos tegen Westlandia?
De Lange: “Nee, niet als je naar het eerste half uur kijkt. We komen door een prachtig doelpunt van Justin van Otterloo op 1-0 en hadden meteen daarna een goede kans op 2-0. Maken we die, dan moet ik nog zien hoe het loopt. Daarna kregen we goals tegen door individuele fouten. Die worden, dat heb ik al vaker gezegd, op dit niveau gelijk afgestraft. We speelden tegen een ploeg met spelers die in de Tweede en Derde Divisie hebben gevoetbald. Bij het eerste doelpunt van Westlandia werd er trouwens wel een overtreding gemaakt, Dean Hulters werd aan zijn shirt naar beneden getrokken.”
Zaterdag op bezoek bij sc Feyenoord, waar VUC voor de beker 0-0 tegen speelde.
“We waren toen ook echt gelijkwaardig aan elkaar. Ik hoop dat dat zaterdag minstens ook zo is. Het zal wel een andere wedstrijd worden, op gewoon gras in Rotterdam.”
In de stand van de Vierde Divisie zie je nu een duidelijke aftekening ontstaan tussen de clubs boven- en onderin. Je moet straks vier ploegen (twee rechtstreekse degradanten, twee nacompetitie) onder je houden om zeker te zijn van klassenbehoud. Dat is veel.
“Drie was misschien logischer geweest. Maar het is nu eenmaal zo, niet zeuren. We moeten gewoon zorgen dat we genoeg wedstrijden winnen. Ik hoop na de winterstop eindelijk eens over mijn voltallige selectie te kunnen beschikken. We zitten echt in de hoek waar de klappen vallen. Zaterdag mis ik weer vier man.”












