De ijsmutsen moesten uit de kast bij het publiek op het koude en winderige Sportpark De Bijlen in Alphen. Troost was dat zij wel verwend werden met een spannende wedstrijd tussen twee ploegen die beide voor de winst gingen.
Tekst & foto’s: Jaap Lolkema
SVC’08 wist dat het een moeilijke middag tegemoet ging. Alphia staat weliswaar laag op de ranglijst, maar gezien het aanwezige spelerspotentieel horen zij daar zeker niet thuis.
In de eerste twintig minuten van de wedstrijd was dat duidelijk te zien. SVC’08 kreeg geen vat op de wedstrijd. Het verloor de duels en de tweede bal was telkens voor Alphia. Het was dan ook geen verrassing dat de thuisclub na zeventien minuten de leiding nam. Een corner werd gespeeld op de vrijstaande Marwan Fennich, die bracht de bal in het strafschopgebied waar Daan van Leeuwen doelman Mitchel Buijs wist te kloppen: 1-0. Het leek of dit voor SVC’08 een wake-up call was, want na de opgelopen achterstand kwam SVC’08 beter in de wedstrijd. Het hield de bal beter in de ploeg en de duels werden vaker gewonnen. Ook kwam SVC’08 wat vaker gevaarlijk voor het doel van keeper Perry van Cassel. Dit leidde in de vijfendertigste minuut tot de gelijkmaker. Van Cassel kon een goed ingeschoten bal nog ternauwernood stoppen, maar Yannick Willems was ter plaatse om de bal alsnog in te schieten: 1-1.
Zo zocht SVC’08 in de rust de kleedkamer met een beter gevoel op dan de thuisclub. SVC’08 kwam goed uit de kleedkamer en zette meteen druk op de verdediging van Alphia. Zo kon van Cassel net een nieuwe tegentreffer voorkomen, maar uit de tegenaanval kreeg Alphia een enorme kans om opnieuw de leiding te nemen. De snelle Donny van der Neut mocht alleen op doelman Mitchel Buijs afstormen. Waar hijzelf af had kunnen ronden, verkoos hij de bal af te leggen op Daan van Leeuwen, maar die faalde om deze geste af te ronden. SVC’08 ontsnapte hierbij aan een achterstand, die de wedstrijd een heel ander verloop had kunnen geven.
Hoewel SVC’08 wat meer balbezit had moest het alert blijven op de counters van Alphia. De ploegen hielden elkaar in evenwicht waarbij SVC’08 wat meer voor het doel verscheen dan Alphia. In de achtenzeventigste minuut kreeg SVC’08 loon naar werken. De bal werd slecht weggewerkt uit het Alphense strafschopgebied en Jessy Smit schoot op doel, onderweg was het Nicky Guyt die met een simpele voetbeweging de bal in het doel werkte: 1-2.
Kort daarna werd de wedstrijd een aantal minuten onderbroken omdat een vijftal opgeschoten Alphen “supporters” als echte helden vuurwerkfakkels naar de meegekomen jongere SVC’08-supporters wilden gooien. Deze belandden op het veld, waardoor beschadigingen ontstonden die eerst met zand moesten worden gerepareerd. Na de onderbreking ging Alphia natuurlijk op zoek naar de gelijkmaker.
Maar SVC’08 had de zaken verdedigend goed voor elkaar en bij de nodige schoten die toch op het doel kwamen was Mitchel Buijs, die met de wedstrijd een zelfverzekerder indruk maakt, op zijn post. Als de SVC’08-aanvallers iets rustiger aan de bal waren gebleven hadden ze de wedstrijd wellicht eerder van de nodige spanning kunnen beroven, maar ondanks de ruime extra tijd van wel liefst acht minuten trok SVC’08 de winst over de streep. Een zwaarbevochten overwinning op een betere tegenstander dan de ranglijst doet vermoeden was hun beloning.




























