ADO Den Haag verspeelde in de vierde wedstrijd op rij kostbare punten. Ging het al mis in de duels thuis tegen Jong PSV en Cambuur, werd verloren uit bij Vitesse en maandagavond kwam de formatie van coach Robin Peter thuis tegen Vitesse niet verder dan een gelijkspel.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Eric de Wit
In vier wedstrijden werd een knappe voorsprong op nummer twee Cambuur volledig verspeeld. Cambuur kwam maandag niet in actie en het duel van vanavond – uit tegen FC Emmen – is afgelast. Sinds half december wacht ADO Den Haag er als koploper op om als winnaar van het veld te stappen.
Voor de promotie hoeft ADO Den Haag niet direct te vrezen, want de voorsprong op de nummer drie, nu Almere City FC, is nog altijd groot. Almere City FC won met 3-4 bij Jong AZ, komende vrijdag de tegenstander van ADO Den Haag in het WerkTalent Stadion. Almere staat op vijftien punten, evenals De Graafschap, dat niet verder kwam dan een 1-1 gelijkspel tegen FC Den Bosch.
Na het laatste fluitsignaal van arbiter Danny Makkelie bij de thuiswedstrijd maandag tegen Vitesse was de teleurstelling aan Haagse zijde duidelijk zichtbaar op bovenstaande foto’s. Voor ADO Den Haag staat voor komende vrijdag maar één opdracht: Een einde maken aan de negatieve spiraal, na drie nederlagen en een gelijkspel nu de volle buit pakken tegen een ‘jong team’, in dit geval Jong AZ.
Positief tegen Vitesse was maandagavond de terugkeer na lang blessureleed van Illaijh de Ruijter. Hij liet zich regelmatig zien op de linkerflank en was nog dicht bij een treffer, maar kreeg de voet niet goed tegen de bal in de zestien van Vitesse. Ook nieuwkomer Bryan Fiabema maakte zijn debuut en had zich onsterfelijk kunnen maken toen hij alleen op doelman Connor van den berg af mocht gaan, maar de bal niet in het Arnhemse doel kon krijgen.



















