FC ’s-Gravenzande leverde vorig weekend goed werk af door de thuiswedstrijd tegen Jodan Boys met duidelijke cijfers te winnen. De formatie van trainer Mike Jonk (foto) gaat zaterdag op bezoek op Nieuw Hanenburg bij Quick. Een fraaie streekderby, zeker nu ook Quick graag de nederlaag van vorige week uit tegen Heerjansdam wil goedmaken.
Tekst: Demyan Johler
Een terug- en vooruitblik met de trainer van FC ’s-Gravenzande, Mike Jonk.
Afgelopen weekend is er weer een mooie ruime overwinning geboekt op Jodan Boys, wat voor wedstrijd heb je gezien?
“Het was een volwassen en gecontroleerde wedstrijd. We hebben vanaf het begin rust en discipline in ons spel gebracht en nauwelijks iets weggegeven. Na rust hebben we de wedstrijd volledig naar ons toegetrokken, zowel qua balbezit als qua intensiteit. Het was geen spectaculaire wedstrijd in alles, maar wel een wedstrijd waarin we als team volwassen hebben gespeeld en onze momenten goed hebben benut.”
Na de 3-0 overwinning voor de tweede keer op rij het doel schoongehouden, wat voor de winterstop maar drie keer lukte. Is dat toeval of is het achterin stabieler geworden?
“Dat is geen toeval. Dat is het resultaat van beter gedrag zonder bal, meer discipline in de restverdediging en nakomen van afspraken. We verdedigen nu meer als team, zijn compacter en scherper in de momenten die ertoe doen. De focus ligt minder op individuele oplossingen en meer op gezamenlijke verantwoordelijkheid. Dat zie je direct terug in het aantal kansen dat we weggeven.”
In eigen huis werd eerder dit seizoen met 2-0 gewonnen van Quick, dit weekend spelen jullie in Nieuw-Hanenburg. Wat voor ploeg is Quick?
“Quick is een goed georganiseerde ploeg met veel voetbal in de selectie. Ze durven hoog druk te zetten, spelen met lef en hebben individuele kwaliteit op meerdere posities. Het is een ploeg die comfortabel is aan de bal en wedstrijden kan domineren als je ze laat spelen.”
Quick is goed in vorm, zeker vergeleken met jullie eerdere ontmoeting. Wat is er veranderd en wat voor wedstrijd verwacht je zaterdag?
“Quick is stabieler geworden en straalt meer vertrouwen uit. Ze spelen met meer overtuiging en zijn constanter in hun spel. Ik verwacht een lastige wedstrijd, waarin het vooral gaat om onderlinge afstanden, het winnen van de duels en het herkennen van de juiste momenten om druk te zetten of juist geduldig te blijven. Voor ons wordt het belangrijk om vanuit onze organisatie te blijven spelen en in de omschakeling scherp te zijn.”












