Zaalvoetbal-overzicht: Verlies ZVC United en zvv Den Haag, volle buit voor Tutor

In de eerste divisie B was er geen succes weggelegd voor ZVC United en zvv Den Haag. In de Topklasse B redde Stanga het niet tegen CWO, terwijl Tutor geen problemen kende met het zwakke Stompwijk’92.

Tekst & foto’s: Alex Pronk

1e divisie B

FC Westland – BE’79 2

Verslag zie elders op deze website.

ZVC United Den Haag – FT Bergen op Zoom

Binnen zeven minuten spelen stond de ploeg van coach Naim el Yousfi, via doelpunten van Issam Dahmani (2x) en Sabri Azarkane, al met 0-3 achter in sportcampus Zuiderpark. Daarna (om precies te zijn na zeven minuten en één seconde op de klok) ontstonden er wat ongeregeldheden tussen beide ploegen, waar het scheidsrechtersduo Rashid Zahhaf en Trençe Évora Gonçalves niets aan konden doen en toonde Ilyas Chouchouh (ZVC United DH) en Achraf Laabich (FT Bergen op Zoom) een rode kaart wegens mishandeling zonder dat er een bal in de buurt was. Het leidersduo heeft ook nog een afkoelperiode ingelast.

Na de hervatting van de wedstrijd scoorde Hamza Boukhari in vijftiende minuut: 1-3. Via doelpunten van Issam Dahmani (2x), Mohamed El Amri, Sabri Azarkane en Soufiane Dahchouri werd de ruststand van 1-8 bereikt. Na de wisseling van helft kon ZVC United Den Haag het niet meer bijbenen en zag de bezoekende club scoren via doelpunten van  Mohamed el Fahsi, Mohamed El Amri (beiden 4 x), Salah-Eddine Jaddi (2x), Aatif Bouyalaoui, Soufiane Dahchouri, Issam Dahmani en Sabri Azarkane (allen 1x), in totaal  maar liefst veertien maal. Tussendoor wisten Chahm El Youzghi (2-12), Mohamed El Haddioui (3-13) en Hamza Boukhari (2x, 4-15 en 5-21) het net te vinden. Mohamed El Haddioui moest vanwege zijn tweede gele kaart in dit duel ook het veld verlaten.

zvv Middelburg – zvv Den Haag

In de Middelburgse sporthal De Kruitmolen speelde zvv Den Haag tegen de plaatselijke zaalvoetbalclub. Na de doelpunten van Rida Aarab (vierde minuut, 0-1) en Djamairo Rigters (zesde minuut, 0-2), wist Nuno Fereira de aansluitingstreffer te maken (1-2). Tot de rust toe scoorden Addrian Aarab en Rida Aarab (2x) en brachten de ruststand op 1-5.

Binnen zes minuten in de tweede helft moest zvv Den Haag-doelman Oussama Zayzaoui maar liefst vier doelpunten (van aanvoerder Mahyar Emamjomeh (2x), Victor Evangelista en Daniel Aguilar Rodríguez) incasseren, zodat de stand weer op gelijke hoogte (5-5) kwam. In de 31e minuut kwam de ploeg van coach Huib van Oostrom Soede weer op voorsprong door een treffer van Rida Aarab (5-6). Daarna was zvv Middelburg de baas en won het duel door doelpunten van Mohammed Aarabe en doelman Arash Emamjomeh met 7-6. Koploper Groene Ster uit Vlissingen, dat het uitstekend doet in de 1e divisie B, is nu, naar aanleiding van handtastelijkheden of woordelijke bedreigingen en een tijdelijke staking van de KNVB-bekerwedstrijd tegen ZVG Cagemax, voor twee weken stilgelegd en daardoor was het Rohda’76 van de Haagse coach James Dhanai vrij.

Topklasse B

FC Westland 2 – The Talent Academy

De thuisploeg had eigenlijk niets te vertellen tegen het jonge team van The Talent Academy. FC Westland 2 werd onder druk gezet, maar kreeg pas in de tiende minuut het eerste doelpunt tegen, dat gescoord werd door Nour-Eddine Kasmi: 0-1. Het was wachten op het tweede doelpunt, maar uit één van de spaarzame aanvallen wist het reserveteam van FC Westland via Azzeddine el Kadi in de vijftiende minuut toch op gelijke hoogte te komen: 1-1. Nog voor het rustsignaal bracht Terence Clyde Groothusen met twee doelpunten de stand op 1-3.

Door doelpunten van aanvoerder Bart Fumuyala (2x), Mohammed Saidi, Nour-Eddine Kasmi, Soufiane El Addouti en Bilal Laasal kwam tien minuten voor tijd de tussenstand van 1-9 op het bord te staan. In de 40e minuut scoorde Nawfal Boutkabout met een schitterend afstandsschot de 2-9 en Azzeddine el Kadi mikte vijf minuten voor tijd de 3-9 binnen. Daarna was de batterij op voor de Westlanders. Door doelpunten van Bart Fumuyala, Nour-Eddine Kasmi en Soufiane El Addouti werd de eindstand bepaald op 3-12.

CWO – Stanga

Stanga wist niet te verrassen tegen CWO en verloor na een ruststand van 2-2, met 7-3. Namens Stanga scoorden Dylan Verbaan, Joël van Leeuwen en Raily Petronia. Voor de ploeg uit Vlaardingen waren Siouar Labid, Eray Ulusinan (beiden 2x), Keyseam Labid, aanvoerder Nassim Hanzouli en Django Lankheet trefzeker.

VCS – Excelsior Rotterdam am.

Excelsior Rotterdam was maar met een zeer kleine formatie naar sporthal Hoge Veld afgereisd. Toch had VCS met tien man veel moeite en verloor met 2-10. De beide doelpunten van VCS werden gemaakt door Zakaria Benhammouch. Namens de bezoekers wisten Felix Verhaar (4x),  Steven van Tilburg (3x), aanvoerder Thomas Verhaar, Darren Maatsen en Michel Breuer het vijandelijke VCS-net te vinden.

Tutor – Stompwijk’92

Scheidsrechter Mukesh Bhondoekhan zag in Topsporthal X van TU Delft een eenzijdige wedstrijd. Tutor won met 6-0. Kenji Flores, Marçal Vila Soriano en Giorgio Basile (allen 2x) zorgden voor het halve dozijn doelpunten. Voor Stompwijk’92 zal het zeer zwaar worden om een plaats in de Topklasse te behouden.

Eredivisie vrouwen 

FC Marlène vr – Futsal Haaglanden vr

Futsal Haaglanden speelde zeker niet slecht, maar verloor wel met 2-0. Een uitgebreid verslag elders op deze website.