Het vrouwenteam van FC Utrecht heeft in het WerkTalent Stadion genadeloos revanche genomen voor de nederlaag die het twee weken thuis leed tegen ADO Den Haag Vrouwen. De Utrechtse ploeg vertrok nu met een klinkende 0-5 overwinning.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Franca Dobbe
Wat wrang was voor de Haagse ploeg, was het feit, dat drie van de treffers van FC Utrecht kwamen van Lobke Loonen, want zij stapte afgelopen zomer over van ADO Den Haag vrouwen naar de club uit de Domstad.
Loonen zette na ruim een kwartier FC Utrecht op 0-1 op aangeven van Maxime Snellenberg. Zes minuten na haar eerste treffer, was ook de 0-2 van Lobke Loonen een feit. ADO Den Haag Vrouwen wist er aanvallend niet veel tegenover te stellen dan een inzet van Anne van Egmond die naast het Utrechtse doel van keepster Bastiaen verdween. Nog voor de pauze had Lobke Loonen haar hattrick te pakken.
ADO Den Haag Vrouwen wist dat het voor een onmogelijke opgave stond om in dit duel nog een succesje te behalen. Mocht die hoop nog wel bestaan hebben, die was al snel verdwenen, want vlak na de doelwisseling scoorde Nikita Tromp – op aangeven van Loonen – de 0-4. De gifbeker moest voor ADO Den Haag Vrouwen helemaal leeg, want vlak voor tijd wist wederom Nikita Tromp keepster Barbara Lorsheyd voor de vijfde maal de gang naar het net te laten maken: 0-5. De tijd gaat nu dringen voor ADO Den Haag Vrouwen om onder degradatie uit te komen.
Opstellingen
ADO Den Haag:
Lorsheyd, Blom (76′ De Zeeuw), Van den Ende, Boussatta, Koeleman, Den Turk (62′ Van Mierlo), Mulder (62′ Boerboom), Dupon, Sonoda, Van Egmond, Bol (76′ Prins).
FC Utrecht:
Bastiaen, Verhoeve (82′ Werkhoven), Bormans, Hermans, Paliama (75′ Van Straten), Renfurm, Munsterman (75′ Mahieu), Tromp, Snellenberg, Loonen (88′ Scheunemann), De Jong.




























