RKAVV won na een hectische slotfase met 4-3 van VUC. De afstand tot de P/D-plaatsen is nu negen punten. Komende zondag kan tegen HBS een plek in de middenmoot worden bereikt. Op Craeyenhout wordt om twee uur afgetrapt.
Tekst: Pieter Donath
RKAVV leidde tot de tachtigste minuut met 3-0. VUC kwam terug tot 3-3, maar RKAVV won in de laatste minuut door het benutten van een strafschop met 4-3. Het was de derde overwinning in de laatste vier wedstrijden en de Leidschendammers kunnen zich nu richten op een plaats in de middenmoot. Komende zondag moet dan gewonnen worden van HBS, dat met drie punten meer op de tiende plaats staat. De Kraaien speelden de laatste drie wedstrijden gelijk, maar thuis worden de meeste punten behaald. Vorige week werd gelijkgespeeld tegen toen hekkensluiter SHO. Trainer Jeroen Hoefnagel (foto) vindt de winst tegen VUC terecht en kan genieten van het spel van HBS.
Vond je de winst tegen VUC verdiend en waarom?
“Ik denk dat iedereen heeft kunnen zien dat RKAVV domineerde, grote kansen kreeg en er tot minuut zeventig niet veel aan de hand was. Het stond toen ‘maar’ 3-0. Ik kan mijn ploeg verwijten, want het was zonde dat zowel Yani Bouras als Lovette Ofori zichzelf niet meer hebben beloond. Uiteindelijk werd er terecht gewonnen, al ging dat onverwachts moeilijk.”
Hoe verklaar je de terugval na de 3-0?
“In het laatste kwartier werden wij wat gemakzuchtig en vergaten voldoende druk op de bal te geven. Daarom kwam de tegenstander enkele keren in de buurt van onze goal. Het zat niet mee, want alle kansen werden een doelpunt. Ook knap hoe VUC dit voor elkaar kreeg. De reactie van mijn ploeg, door aanvallend te blijven spelen en voor de winst te gaan, betaalde zich uit in de blessuretijd. De 4-3 van Jelle Halsema was een voor ons perfecte winnende goal.”
HBS speelde de laatste drie wedstrijden gelijk. Jullie wonnen drie van de vier laatste wedstrijden. Wat zegt dit en wat verwacht je van wedstrijd tegen HBS?
“HBS is een voetballende ploeg, ik kan daarvan genieten. Ik heb geregeld hun wedstrijden op zondag als toeschouwer bekeken. Thuis werden bijna alle punten behaald, dus wij zijn gewaarschuwd. Het zal een mooie open wedstrijd worden. Dat zij in de laatste maanden veel punten hebben verspeeld zegt in mijn ogen niet zoveel. HBS staat knap in de middenmoot.”












