4A: Rode lantaarndrager Full Speed verslaat in Delftse derby wispelturig DHL

Op DHL valt dit seizoen geen peil te trekken. Tegen topteams bereikte de ploeg goede resultaten, zoals de spectaculaire 1-3 zege op lijstaanvoerder DHC, en de 5-5 van vorige week tegen runner up DHL. Tegen Full Speed was het weer huilen met de pet op, resultaat 1-3 nederlaag tegen de hekkensluiter.

Tekst: Peter Petit

SEV liet twee dure punten liggen tegen de vrijbuiters van LSVV’70. Na de nipte zege tegen Warmunda maakt Laakkwartier kans op het behalen van de tweede periodetitel, maar is het wel afhankelijk van de prestaties van Vredenburch, dat deze competitieronde niet in actie kwam.

SEV – LSVV’70

SEV heeft in een moeizame, maar uiterst sportieve wedstrijd twee dure punten laten liggen tegen LSVV’70. Tijdens de warming-up ontstond er lichte commotie toen de scheidsrechter Slierendrecht LSVV’70 verzocht om andere broekjes aan te trekken, omdat beide ploegen in het wit speelden. Uiteindelijk dook SEV ergens nog een set zwarte broekjes op, waardoor de ploeg uit Leiden noodgedwongen in een half SEV-tenue aan de wedstrijd begon. Slierendrecht wekte vervolgens verbazing door zelf ook in zwarte broek het veld op te komen.

De eerste helft bood weinig spektakel, LSVV’70 loerde geduldig op de counter, terwijl SEV er nauwelijks in slaagde om kansen te creëren. De 0-0 ruststand was dan ook een logisch gevolg van een matige eerste helft.

Na rust kwam SEV beter voor de dag. De ploeg van hoofdtrainer Arjan Kortleven kreeg meerdere kansen om de score te openen, maar zoals wel vaker dit seizoen ontbrak het aan scherpte in de afronding. En zoals het cliché luidt: als je zelf niet scoort, dan doet de tegenstander het wel. Bij één van de spaarzame aanvallen van de ploeg van hoofdtrainer Freek Jansen, viel de 0-1.

SEV rechtte echter de rug en bleef zoeken naar de gelijkmaker. Die kwam uiteindelijk in de 88e minuut van de voet van Pelé Schauten. En dat was meer dan verdiend. In de slotminuut leek SEV zelfs nog de volle winst te pakken, maar de bal werd ternauwernood door de defensie van LSVV’70 van de lijn gehaald. Wie na afloop het wedstrijdformulier bekeek zou denken dat het een harde en onsportieve wedstrijd was, gezien het aantal gele kaarten. Niets was echter minder waar. Voor de neutrale toeschouwer was dit juist één van de meest sportieve wedstrijden van het seizoen. Waarom er dan toch zoveel kaarten vielen, zal voor altijd een raadsel blijven.

DHL – Full Speed

Na de verrassende 5-5 van vorige week tegen hoogvlieger SJZ, nu weer een wanprestatie van DHL in de derby tegen Full Speed. De hekkensluiter, bezig aan een slecht seizoen, was met 1-3 te sterk voor het wispelturige team van hoofdcoach Wesley Zandstra. Full Speed nam in dit duel brutaal de leiding door een doelpunt van Jordy de Wit. De thuisploeg kwam nog wel op gelijke hoogte dankzij een doelpunt van Milan Lieshout, 1-1, maar Kursat Ozbek en Valentijn van de Wouwer bepaalden de 1-3 eindstand in het voordeel van Full Speed.

Verliezend trainer Wesley Zandstra (foto) van DHL: “Het was van onze kant een slechte wedstrijd, we kwamen weliswaar ongelukkig achter, maar kwamen nog wel goed terug. We hebben veel kansen gemist die erin moesten. Als je die scoort, dan krijg je een andere wedstrijd. Dat hebben we nagelaten, waardoor mijn spelers onrustig en gefrustreerd raakten. Hoe dan ook een gemiste kans!”

Warmunda – Laakkwartier

Na goed werk aan de linkerzijde van Nigel Antonisse, die de bal perfect voorgaf aan Justin Seegers, die op zijn beurt de bal met succes tegen de touwen werkte, stond Laakkwartier bij de rust met 0-1 voor. Tot aan de laatste minuten was de spanning in dit duel om te snijden, met kansen over en weer, maar Laakkwartier, momenteel in goede vorm, trok uiteindelijk de 0-1 overwinning over de streep. Voor het team van hoofdtrainer Giovanni Linnenbank was dit de derde achtereenvolgende overwinning, waardoor het één van de serieuze kanshebbers is voor het behalen van de tweede periodetitel.

 

 

 

 

 

 

Lees verder