Geen WK voor nationaal voetbalteam Suriname

Het nationale voetbalteam van Suriname is er donderdagavond (Nederlandse tijd) niet in geslaagd zich te plaatsen voor het WK van deze zomer in de USA, Canada en Mexico. In de alles beslissende kwalificatiewedstrijd verloor het team van hoofdtrainer Henk te Cate op neutraal terrein in het Mexicaanse Monterrey met 2-1 van Bolivia.

Tekst: Peter Petit

Het Surinaamse team met basisspelers Tjarron Chery (foto) en Shaquille Pinas en invallers Sheraldo Becker en Dion Malone, spelers met een verleden bij ADO Den Haag, kwam wel op een 0-1 voorsprong bij de rust dankzij een treffer van Liam van Gelderen van RKC Waalwijk. In de tweede helft werd doelman Vaessen tweemaal gepasseerd, waarmee de WK-droom voor de ‘Natio’ definitief uiteen spatte.

Bolivia moet het in de finale van deze kwalificatieronde woensdag opnemen tegen Irak om uit te maken welke van de twee landen zich definitief verzekert van deelname aan de mondiale titelstrijd.

Andrei Ratiu

Ook een andere oud-ADO speler, de Roemeen Andrei Ratiu, kan deze zomer een lange vakantie boeken. De verdediger, momenteel in Spanje uitkomend voor Rayo Vallecano, hoeft met het nationale team van Roemenië niet in actie te komen tijdens het WK, want het verloor in de kwalificatiewedstrijd voor promotie in de Europese zone nipt met 1-0 van Turkije.

(Foto: Orange Pictures)

Lees verder