Vrouwen 2B: DSVP en Sportclub Monster doen volop mee om kampioenschap

In de tweede klasse presteren de regioteams goed. DSVP hield medekampioenskandidaat Quick Boys op een gelijkspel. Sportclub Monster meldde zich ook in de titelstrijd met een overwinning op IFC.

Tekst: Roland van der Linden

Quick Boys VR – DSVP VR

In Katwijk speelde DSVP met 2-2 gelijk tegen Quick Boys. Door het gelijke spel hield DSVP haar voorsprong van drie punten op de tegenstander die nu de derde plaats inneemt.

IFC VR – Sportclub Monster VR

Vanaf de eerste minuut namen de bezoeksters het initiatief in het lastige uitduel bij IFC. In de elfde minuut kopte Alessia Zanoni uit een corner de bal hard achter de keepster van de thuisploeg: 0-1. Door goed positiespel kon sc Monster (zie teamfoto) steeds de vrije vrouw vinden. IFC zakte met elf speelsters terug op eigen helft en loerde op de counter. sc Monster bleef geduldig de bal rond spelen.

In de rust voerde trainer Hassan Amhayi een tactische wissel door. Jade van Ruijven kwam in het veld voor Nicky den Hollander. Dit pakte direct goed uit. In de 57e minuut rondde Van Ruijven een goede aanval vanaf rechts bij de tweede paal overtuigend af: 0-2. Met nog twintig minuten te gaan schoot Robin Olsthoorn de 0-3 binnen. Daarna werd het nog onnodig spannend. IFC kwam door een verdedigingsfout en een penalty terug tot 2-3. Uiteindelijk was het laatste woord aan Sportclub Monster. Sascha Meijer bepaalde de eindstand op 2-4, waardoor de ploeg uit het Westland naar de tweede plaats klom.