Gemeente Den Haag steekt sc Erasmus helpende hand toe

In maart en april heeft het bestuur van sv Erasmus uitvoerig overleg gehad met de gemeente Den Haag. Aanleiding was de financiering van de renovatie van het kunstgrasveld. Daarmee is circa € 375.000 gemoeid. Buiten de gemeentelijke subsidie van circa € 180.000 en gelet op de onduidelijkheid of op een rijkssubsidie mag worden gerekend, blijft dan nog een “gat” over van bijna € 200.000.

Dit zou dan gevuld moeten worden met bijdragen uit spaartegoeden, de opbrengst van een obligatielening en de virtuele verkoop van het kunstgrasveld. Het terugbetalen van de obligatielening zou wel een wissel trekken op de toekomst. De gemeente Den Haag heeft de afgelopen tijd gekeken naar mogelijkheden om de uitzonderingspositie van sv Erasmus recht te trekken. Dit kan door de vervanging van het kunstgras door de gemeente Den Haag te laten uitvoeren en het veld daarna in beheer en onderhoud te houden bij de gemeente Den Haag. Vanaf de aanleg van het nieuwe veld neemt sv Erasmus het veld dan in gebruik tegen vastgestelde voorwaarden, zoals die voor Haagse sportverenigingen gelden. Daarmee is sprake van een gelijke behandeling.

Om nu voldoende voorbereidingstijd te hebben is het wenselijk het hoofdveld pas in de zomer van 2027 te vervangen. Voorzitter Jan Houtman van sv Erasmus op de clubsite: “Het bestuur is bijzonder ingenomen met die medewerking van gemeentezijde. Het betekent ook dat de club verdere acties kan afblazen.”

Lees verder