In deze rubriek stellen wij regelmatig na het weekend een drietal vragen aan een trainer, speler, bestuurslid of scheidsrechter. Deze week John van Zweden, voorzitter van DHC. Zijn club legde afgelopen weekend beslag op de Stad Delft Bokaal.
Tekst: Ton Beije
DHC pakte vorig seizoen de titel en mag dit seizoen weer een klasse hoger acteren. Afgelopen week werd het toernooi om de Stad delft Bokaal afgewerkt en zaterdag pakte DHC de eerste prijs door in de finale te winnen van Wippolder. Drie vragen aan John van Zweden.
1.Hoe is de winst van de Stad delft Bokaal overgekomen bij DHC?
“Het winnen van die Stad Delft Bokaal doet ons als DHC heel wat. Sinds ik 3,5 jaar geleden voorzitter ben geworden, hebben we nu drie keer in de finale gestaan en ben ik blij, dat de derde keer scheepsrecht is. We hebben alle wedstrijden gewonnen en dus dik verdiend de eerste plek opgeëist. De twee eerdere finales hebben we beide vrij ongelukkig verloren in de laatste minuut, dus was het extra lekker om Wippolder een koekje van eigen deeg te geven, door die ploeg deze keer in de laatste minuut te verslaan.
Zeker voor Wicher Schreuders vind ik het oprecht heel erg mooi. De man is nog steeds iedere dag op het complex van DHC te vinden en zijn bloed is absoluut groen/zwart. Alle spelers hebben hem er ook gelijk na het laatste fluitsignaal bij betrokken. Geweldig om juist hem zo trots en met zo’n grote glimlach op het complex van Wippolder te hebben zien rondlopen om met de beker en het hele team op de foto te gaan.”

2.Hoeveel vertrouwen geeft dat de ploeg van Cor Lems voor het komende seizoen een klasse hoger?
“Natuurlijk hebben we vertrouwen voor het nieuwe seizoen en geeft deze prestigieuze Stad Delft Bokaal ons een boost voor het aankomende seizoen. Ik heb bij de aanstelling van Cor Lems als trainer gezegd dat we twee keer moeten promoveren en dat blijft natuurlijk voor wat mij betreft staan. We moeten echter wel reëel blijven. We hebben een heel goede selectie en bijna het hele team is bij elkaar gebleven. We hebben er nu vijf versterkingen bij en is Miles Cann (vorig seizoen vaak als invaller) nadrukkelijk in beeld voor een basisplaats. We zitten in een poule waar we de meeste tegenstanders niet kennen, dus het is lastig een voorspelling te doen, al denk ik dat Wilhelmus de grote favoriet is met hun nieuwe “aankopen” uit de derde en vierde divisie. Als wij een periodetitel pakken dit seizoen, dan zijn we uiteraard al dik tevreden.”
3. The only way is up, is dat ook nu weer het doel na de promotie, of gewoon handhaven?
“Eén ding weet ik zeker, we hebben echt een prachtige groep gasten bij elkaar en dat is het belangrijkste. Onze slogan blijft dan ook: The Only Way Is Up!”














