In het weekend van 29 en 30 augustus gaat ook de competitie in de Vierde Divisie B van start, een divisie waarin zes clubs uit onze regio vertegenwoordigd zijn. In dat eerste weekend al gelijk een tweetal derby’s.
Tekst: Ton Beije
Op zaterdag is Scheveningen op sportpark Houtrust gastheer voor plaatsgenoot Quick. Scheveningen zag haar laatste oefenduel afgelopen zaterdag tegen VUC helaas voortijdig eindigen, terwijl Quick een nuttige partij speelde tegen OJC Rosmalen tijdens haar trainingskamp in Brabant. Beide clubs hebben dit seizoen een nieuwe trainer op de bank zitten. Maurizio Ceccucci bij de Houtrust-bewoners en Kevin van der Geest bij de ‘haantjes’. Hun voorgangers, John Blok bij Scheveningen en Paul van der Zwaan bij Quick, zwaaiden vele jaren de technische scepter op respectievelijk Houtrust en Nieuw-Hanenburg. Het beginsignaal klinkt al om twee uur, een half uur eerder dan gebruikelijk bij Scheveningen. Na afloop is er de ‘derde helft’.
Nieuwe trainers
RKAVV start op de Kastelenring tegen het lastige Smitshoek. Trainer Marcel IJzendoorn, nieuw bij RKAVV, rekent erop, dat zijn formatie klaar is voor de strijd om de punten. HVV kende een mindere generale repetitie afgelopen zaterdag bij SVC’08. De equipe van trainer Dick Boereboom, ook nieuw op de Diepput, ging met 5-1 onderuit. Ook hij wil zaterdag, uit tegen XerxesDZB, met zijn ploeg een goede start maken als nieuwkomer in die Vierde Divisie B.
Voorsprong
FC ’s-Gravenzande gaat op Nieuw Varkenoord in Rotterdam een visite afsteken bij sc Feyenoord. Trainer Mike Jonk zal zijn ploeg ervan overtuigen dat een wedstrijd negentig minuten duurt, want het weggeven van een ruime voorsprong, zoals dat afgelopen zaterdag gebeurde tegen DSO, mag in de strijd om de punten niet gebeuren.
Streekderby
Dan op zondag nog een (streek)derby. Op sportpark Crayenhout is HBS gastheer van Westlandia. HBS draaide ‘lekker’ in de oefenperiode en sloot – tot genoegen van trainer Mike de Geer – af met een ruime 5-1 winst op VOC. Westlandia houdt ook een goed gevoel over aan de laatste oefenpartij, want de ploeg van de nieuwe trainer Jonathan Jonk pakte een 2-4 winst op bezoek bij Nieuwenhoorn. Het duel op zondag begint om twee uur.
Uiteraard zaterdag en zondag weer uitgebreide verslagen (met foto’s) van de wedstrijden op deze website. Eerder, op de vrijdag al de voorbeschouwingen, waarbij de trainers aan het woord komen.













