Beker Groep 1 poule 5 | Oliveo speelt knap gelijk tegen VOC

De laatste bekerwedstrijd in deze poule tussen Oliveo en VOC was er eentje om des keizers baard. Zowel OLIVEO als VOC wonnen de eerste twee wedstrijden (Sparta en DCV) en waren daardoor al geplaatst voor de volgende knock-out ronde van de beker. VOC is een ploeg om rekening mee te houden. Het degradeerde vanuit de Vierde Divisie, maar speelt nog altijd in de eerste klasse dus één niveau hoger dan de andere ploegen uit deze poule.

Deze wedstrijd is gelijk een laatste moment om spelers en situaties te testen richting de competitiestart. Aan VOC- en aan Oliveo- zijde diverse afwezigen uit voorzorg of in verband met een langlopende blessure. Zo nam bij Oliveo Noah Boer plaats in de spits en stonden er maar liefst zes andere basisspelers in het veld ten op zichten van afgelopen seizoen.

Sterk

VOC startte sterk, maar na een paar minuten nam Oliveo het heft in handen. Met scherpe duels en vroeg storen dacht iedereen al na acht minuten aan een penalty, maar scheidsrechter Lochtenberg dacht hier anders over. Enkele minuten later kon de thuisploeg wel juichen. Goed doorgaan voorin van Michel van Elst leverde na een voorzet de 1-0 op door goed positiekiezen en inschuiven van Ted Lieffering (foto). Oliveo trok door en VOC was slordig in de passing. Ruim tien minuten na de openingstreffer wisten de gastheren de bezoekers goed te bespelen. De bal belandde randje zestien bij Lieffering en die wist opnieuw wel raad met deze mogelijkheid en schoot mooi binnen in de verre hoek: 2-0. VOC kwam weinig echt gevaarlijk door en met twee goede reddingen van Michael de Leeuw kon de nul gehouden worden.

Met nog enkele minuten voordat het rustsignaal zou klinken werd er onnodig een vrije trap weggegeven aan de zijkant van het veld. De voorzet werd weggewerkt, maar belandde na een scrimmage voor de voeten van Frank Seelen van VOC en dat betekende 2-1.

Ander spelbeeld

Na rust een wat ander spelbeeld. Waar het voor rust Oliveo was dat goed spel liet zien, waren het de tweede helft de bezoekers die wat beter in hun spel kwamen. Kort na rust leverde dit al snel de 2-2 op. Vanuit een corner viel de bal stil en kon de gelijkmaker worden ingetikt door Yannick Koevermans. VOC kreeg nog een tijdstraf van tien minuten (pilot tijdens bekerwedstrijden) maar de thuisploeg kon hier ondanks twee goede kansen niet van profiteren.

In het vervolg van de tweede helft golfde het spel op en neer. Door meerdere wissels en het feit dat er niet veel meer op het spel stond bleef de score op 2-2 steken. Beide ploegen door naar de volgende ronde met zeven punten en de trainers en spelers kunnen zich de komende week verder voorbereiden op de eerste competitiewedstrijd van het seizoen.

Lees verder