Zaalvoetbal | FC Westland toont veerkracht, maar trekt in slotfase aan kortste eind

FC Westland is de competitie in de eerste divisie zaalvoetbal gestart met een 6-4 nederlaag bij Rohda’76. Vooraf was al duidelijk dat het een zware avond zou worden. De nummer vier van het afgelopen seizoen heeft zich flink versterkt. FC Westland eindigde als nummer twee in de  vorige jaargang. Toch liet de Westlandse ploeg zien dat er dit seizoen veel mogelijk is.

Tekst: Peter Botman

FC Westland begon goed aan de wedstrijd, maar keek na veertien minuten, via doelpunten van Amine Guennaoui,  Fahim Musaui en  Yusri el Kandouss, tegen een 3-0 achterstand aan. Drie individuele fouten op de eigen helft en een rode kaart voor Nawfal Boutkabout, werden door Rohda’76 genadeloos afgestraft.

Ondanks die tegenvaller bleef FC Westland geloven in een goed resultaat. Die mentaliteit betaalde zich snel uit. Anouar Attal Haoui bracht FC Westland terug tot 3-1, waarna Shwendel Cijntje (foto) de aansluitingstreffer voor zijn rekening nam: 3-2. Nog voor rust zorgde Abdessamie El Bouzrouti ervoor dat de achterstand volledig was weggewerkt: 3-3.

Klutsbal

FC Westland trok de goede lijn na rust door. Met opnieuw een doelpunt van Anouar Attal Haoui kwam de ploeg zelfs op voorsprong: 3-4. Daarmee toonde FC Westland precies de eigenschappen waar de ploeg voor wil staan: doorzettingsvermogen, kracht en blijven strijden, ook wanneer het tegenzit. De overwinning bleef echter niet binnen handbereik. Rohda’76 kwam in de 31e minuut langszij na een ongelukkige klutsbal, waar ex-FC Westland-speler Mounir Faloun van profiteerde: 4-4. Kort daarna draaide de thuisploeg de wedstrijd opnieuw om en liep via Marwan Fennich en Hagenaar Djamel Boerstra, in de slotfase uit naar 6-4.

Aanknopingspunten

Ondanks de nederlaag overheerste bij FC Westland het positieve gevoel. Dit was bovendien de eerste wedstrijd waarin de selectie daadwerkelijk compleet was, nadat vakanties en andere afwezigheid ervoor zorgden dat de ploeg in de voorbereiding en eerdere wedstrijden nog niet volledig samen kon spelen. Coach Jermain Sewambar zag dan ook voldoende aanknopingspunten: “Al met al hebben we laten zien dat we tot meer in staat zijn en dat we meer in onze mars hebben. We hebben een aantal mooie dingen gezien.”

FC Westland kijkt daarom met vertrouwen vooruit. Deze week wacht de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Hattrick Haarlem. Ook dat belooft een zware wedstrijd te worden, maar de Westlanders zijn duidelijk: er wordt gewerkt aan verbetering en de ploeg wil de positieve ontwikkeling de komende weken doorzetten. Om 21.30 uur wordt er vrijdag 18 september afgetrapt in Sporthal Hoge Veld.