De Westlandse Derby van zaterdag 12 september jl. tussen FC ’s-Gravenzande en Westlandia was opnieuw een ware happening. “Helaas werd het evenement ontsierd door het gedrag van een deel van onze eigen supporters. Zij maakten zich schuldig aan onacceptabele uitlatingen richting de tegenstander”, aldus het bestuur van de thuisploeg op haar website.
“Het gaat onder meer om het schelden met ziektes en het aanheffen van kwetsende spreekkoren. Dat vinden wij niet acceptabel en het is ook ongepast tegenover onze gasten”, aldus voorzitter Leo van der Lans (foto) namens zijn bestuur. “Daarnaast zien wij steeds vaker supporters met gezichtsbedekking op de tribune en langs de lijn. Tijdens deze derby, maar ook bij de laatste training was er, ondanks gevoerde gesprekken, gemaakte afspraken en eerdere waarschuwingen, opnieuw sprake van vuurwerkoverlast, zoals knalvuurwerk en fakkels. Dit is verboden door zowel de gemeente als de KNVB.”
Hij benadrukt dat het bestuur trots is op de sfeer bij de thuis- en uitwedstrijden, die mede door de eigen supporters tot stand komt. Van der Lans: “Tegelijkertijd tolereren wij geen gedrag dat hier afbreuk aan doet. Een bezoek aan een wedstrijd van ons eerste elftal moet voor iedereen een prettige en veilige ervaring zijn, ook voor onze tegenstanders.”
Het bestuur van FC ’s-Gravenzande zal de komende wedstrijden scherper toezien op het gedrag van onze supporters. Waar nodig volgen verdere maatregelen, zoals een stadion- of terreinverbod.













