In het clubhuis van Laakkwartier vond maandag een informatiebijeenkomst plaats hoe clubs uit de regio Haaglanden kunnen bijdragen aan het initiatief Voetbal Herinneringen. De bijeenkomst kwam tot stand door samenwerking van Alzheimer Nederland, ADO Den Haag, Laakkwartier en de gemeente Den Haag.
Alzheimer is de meest voorkomende vorm dementie. Met het project Voetbal Herinneringen probeert Alzheimer Nederland ouderen met deze ziekte de kans te geven om met elkaar herinneringen op te halen over voetbal in het algemeen of hun eigen voetbalverleden.
Initiatief
Het initiatief is overgekomen uit het Verenigd Koninkrijk en inmiddels organiseren 51 verenigingen (waaronder 25 profclubs) binnen Nederland met enige regelmaat sessies. Het Leidse UVS is de laatste toevoeging. Binnen de regio Haaglanden is ADO Den Haag al vijf jaar betrokken in het project. De Haagse ploeg organiseert in het stadion een sessie (5 á 6 per jaar) en gaat ook bij verzorgingshuizen langs. Chimène Bogers van ADO Groen was aanwezig om de activiteiten van ADO Den Haag op dit gebied verder toe te lichten.
Laakkwartier had in december 2025 haar eerste bijeenkomst met als onderwerp Aad Mansveld. De bijeenkomsten worden bezocht door mensen met Alzheimer en hun mantelzorgers, maar ook mensen die hun voetbalherinneringen willen delen zijn welkom.

Alzheimer Nederland kan de clubs vrijblijvend helpen met de opstart van de bijeenkomsten. Naast trainingen van de broodnodige vrijwilligers wordt ook een startset beschikbaar gesteld. Deze bevat materialen die gebruikt kunnen worden tijdens de sessie zoals kaarten met foto’s van bekende voetballers, rolbanners en een memoryspel. De clubs kunnen dit aanvullen met materialen uit de eigen voetbalgeschiedenis.
Serieuze interesse
Op de bijeenkomst waren drie clubs aanwezig die serieus interesse hadden. Het beschikbaar zijn van vrijwilligers is daarbij wel een belangrijke voorwaarde. Quick-voorzitter Marcel de Kler zag echt kansen om met het project aan de slag te gaan. Zijn club organiseert al veel maatschappelijke activiteiten voor de buurt onder de naam Qwiek Leven. Ook Blauw-Zwart is op maatschappelijk gebied al heel actief in Wassenaar. De vereniging gaat kijken naar de mogelijkheden om dit project in te passen in hun huidige aanbod. Namens RVC Celeritas was voorzitter Cees Kouwenhoven present. De Rijswijkers zijn al actief op het gebied van inclusief voetbal en zagen ook hier mogelijkheden om deelnemers met en zonder Alzheimer met elkaar in contact te brengen.
Wil je als club meer weten over dit project dan kan er contact worden opgenomen met Arjen Pijfers (Projectleider Voetbal Herinneringen) via 06-22311039 of voetbalherinneringen@alzheimer-nederland.nl













