Westlandia zag in de laatste thuiswedstrijd koploper ASWH vertrekken met een 0-2 overwinning. Westlandia bevindt zich nu in de onderste regionen en gaat zaterdag op bezoek bij het Rotterdamse VOC, dat evenveel punten verzamelde als de Naaldwijkers, maar twee wedstrijden meer in petto heeft. Ziedaar het belang voor Westlandia-trainer Maurizio Ceccucci (foto) om de punten mee te nemen uit Rotterdam.
Tekst: Ton Beije
ASWH is de onbetwiste koploper in de Vierde Divisie B. Het won afgelopen weekend met 0-2 bij Westlandia en heeft een voorsprong van negen punten op nummer twee FC ’s-Gravenzande, al kan Zwaluwen, als het de twee achterstallige duels wint, ASWH nog naderen tot op vier punten. Trainer Maurizio Ceccucci: ,,Of ASWH onbetwist is, dat kan ik niet op basis van één wedstrijd zeggen. Wij hebben het vijfenveertig minuten redelijk goed gedaan, dat moeten wij proberen negentig minuten te doen voortaan.
Aandacht
Is ASWH de terechte koploper en wellicht toekomstige kampioen of is de weg nog te lang? “Ceccucci: ,,Ik kan alleen maar zeggen, dat ASWH verdiend gewonnen heeft en het seizoen nog best lang is. Voor de rest interesseert het mij niet zoveel, ik ben trainer van Westlandia en wij hebben alle energie en aandacht nodig voor onszelf.” Toch zag de trainer van de Naaldwijkers ondanks het verlies aanknopingspunten voor de komende wedstrijden. Hij: ,,Zeker weten en die hebben wij ook doorgenomen de afgelopen week.”
Onvoorspelbaar
Zaterdag gaat Westlandia op bezoek bij VOC, dat evenveel punten heeft, maar wel twee duels minder heeft gespeeld. Hoe schat je de Rotterdammers in? Ceccucci: ,,Ik heb door de twee achtereenvolgende afgelastingen geen goed beeld van ze. Wel zie je aan de uitslagen dat ze erg onvoorspelbaar zijn en van iedereen kunnen winnen.” Het blijft dus vervelend dat in deze divisie alle clubs niet evenveel wedstrijden hebben afgewerkt. Bijvoorbeeld Capelle staat er al drie achter, VOC dus twee. Trainer Ceccucci, die zaterdag over een fitte selectie beschikt, daarover: ,,Dat is heel vervelend, maar ik kan er weinig mee.”