ADO Den Haag wist dat het een goede stap kon maken om in aanmerking te blijven komen voor een directe promotieplaats. Het ging echter volledig mis in Kerkrade, waar thuisploeg Roda JC ADO Den Haag met liefst 5-0 aan de zegekar bond.
Tekst: Ton Beije | Foto’s: Angelo Blankespoor
Als excuus mag wellicht gelden, dat trainer Ruud Brood in de basis de nodige sterk houders miste. Thomas Verheydt (niet fit) begon op de bank. Ook Boy Kemper, Daryl Janmaat, Ricardo Kishna en Gregor Breinburg ontbraken om uiteenlopende redenen. Dan blijft dat de selectie – zeker wat ervaring betreft – enorm tekortkomt.
Daarbij komt ook nog eens dat de Hagenaars binnen zes minuten tegen een 1-0 achterstand aankeken. Luuk Koopmans verdedigde niet geweldig uit, waarna Benjamin Bouchouari hem het nakijken gaf. ADO Den Haag wist zich geen kansen te scheppen in het eerste bedrijf. Het bleef bij rust bij die 1-0 stand, al had Dylan Vente nog de beste mogelijkheid om de score voor de thuisclub te verdubbelen.
In de rust bleef Samy Bourard in de kleedkamer achter en – met slechts een 1-0 achterstand – probeerde Brood aanvallend meer te brengen door Thomas Verheyd in te zetten. Net als voor rust kreeg ADO Den Haag al snel een treffer te incasseren. Nu al na twee minuten gaf Xian Emmers Koopmans het nakijken: 2-0. Bij het derde Limburgse doelpunt zag doelman Koopmans er niet goed uit. Zes minuten na de 2-0 gaf het scorebord 3-0 aan en was het duel in feite al gespeeld. Patrick Pflücke haalde na balverlies van Verheydt van afstand uit. Dylan Vente maakte vervolgens bij een grabbelende Koopmans het karwei af.
Pflücke zelf maakte twintig minuten voor tijd de ellende voor ADO Den Haag nog groter door de 4-0 aan te tekenen. De gifbeker moest helemaal leeg, want het werd zelfs nog 5-0. Invaller Jamie Yayi Mpie pikte vijf minuten voor tijd ook nog zijn doelpuntje mee.
Veel tijd om zich te herstellen heeft de ploeg van Ruud Brood niet. Dinsdag wacht al het inhaalduel bij Excelsior in Rotterdam. Ook Excelsior ging vrijdagavond onderuit (3-0 bij Jong PSV). Wil ADO Den Haag mee blijven doen voor een directe promotieplek, dan moet er dinsdag gewonnen worden. Het is te hopen, dat spelers die nu op het appèl ontbraken, dan wel inzetbaar zijn.
Opstellingen
Roda JC:
De Boer; Marzo, Joppen, Jensen, Absalem; Bouchouari, Vossebelt (59. Klaasen), Limbombe, Emmers, Pflücke; Vente (74. Yayi Mpie).
ADO Den Haag:
Koopmans; Seedorf (63. Van Mil), M. Mulder, Matthys (78. Asante), Amofa; Klas, Bourard (46. Verheydt), Steijn; Besuijen (78. Komljenovic), Elia (78. Severina), Catic.
© Haaglanden Voetbal