ADO Den Haag Vrouwen start bekeravontuur met zege bij Saestum

||||||||||||||||||||||||||||

Door een zakelijke zege op Saestum heeft ADO Den Haag Vrouwen zich geplaatst voor de volgende ronde van het toernooi om de felbegeerde TOTO KNVB-beker.

Foto’s: Eric de Wit

In de Zeister bossen gingen de Haagse vrouwen voortvarend van start. Binnen zestig seconden werd een hoekschop afgedwongen. De trap van Kayra Nelemans schampte het hoofd van Jannette van Belen. Daarna was het even wachten op het volgende gevaar. Er waren al meer dan tien minuten verstreken toen Kirsten van de Westeringh de doelvrouw van Saestum op de proef stelde. Direct daarna mikte Jaimy Ravensbergen de bal naast. Het bleken de inleidende beschietingen voor de openingstreffer. Maartje Looijen en Van de Westeringh combineerden op de linkerflank. De voorzet van Van de Westeringh werd bij de tweede paal door Liz Rijsbergen hoog in de touwen geschoten: 0-1.

Halverwege de eerste helft voorkwam een knappe redding van Barbara Lorsheyd een gelijkmaker van Saestum. Uit een vrije trap moest zij zich kort daarna gewonnen geven, maar de scheidsrechter had een overtreding geconstateerd. Dat deed hij ook toen Van de Westeringh aan de overkant niet veel later een voorzet van Rijsbergen verzilverde. Richting de rust sloeg ADO Den Haag Vrouwen toch opnieuw toe. Uit een nieuwe hoekschop van Nelemans zag Pleun Raaijmakers haar kopbal geblokt. Ravensbergen schoot raak in de rebound: 0-2. Kort daarna stond de lat een treffer van Saestum in de weg bij een vrije trap.

Gejaagd door de harde wind ging ADO Den Haag Vrouwen na de thee op zoek naar een derde treffer. Uit een door de wind gedragen hoekschop van Van de Westeringh kopte Wiëlle Douma naast. Na een verre uittrap van Lorsheyd waagde Rijsbergen een vliegend schot. De bal ging rakelings langs de paal. Na de zoveelste geslaagde actie van Rijsbergen was Looijen dicht bij de 0-3. Haar inzet werd net voor de lijn gestopt. Ook een afstandsraket van Nelemans was een prooi voor de doelvrouw van Saestum. Een indraaiende vrije trap van Romy Speelman werd net gepakt voor een instormende horde speelsters.

Ondertussen zorgde de Haagse defensie ervoor dat Saestum niet meer gevaarlijk kon worden. Jannette van Belen vond wel het net, maar ook deze treffer vond geen genade in de ogen van de arbiter Wassink. Bij het ingaan van het Haags kwartiertje vuurde Amber Verspaget nog eens over. Van Belen trof ook nog de lat. Al ver voor het laatste fluitsignaal wist ADO Den Haag Vrouwen zich verzekerd van een plek in de volgende bekerronde.

Opstelling ADO Den Haag Vrouwen:

Lorsheyd; Douma (58. Speelman), Hendriks, Raaijmakers, Nelemans; Verspaget, Van de Westeringh, Ravensbergen; Rijsbergen, Van Belen (80. IJzerman), Looijen.

(Bron: ADO Den Haag Vrouwen)

 

 

Lees verder