Zaterdag Hoofdklasse: FC ’s-Gravenzande mag één helft hopen

|||||||||||||

Na een weekje rust stond voor FC ‘s-Gravenzande de uitwedstrijd tegen vv Zwaluwen op het programma. Vorig seizoen speelden, voordat de competitie werd stopgezet, de ploegen ook al tegen elkaar, het werd toen een 2-3 overwinning voor de ’s-Gravenzanders. Zwaluwen doet het dit seizoen erg goed en staat op een gedeelde tweede plaats met achttien punten met FC ’s-Gravenzande op een zevende plaats met dertien punten. Zouden de mannen van Richard Middelkoop er in slagen ook nu weer de volle buit mee naar ’s-Gravenzande te nemen?

Tekst: Jan Hoogenraad      |      Foto’s: Pieter Vermeer

Met een half uur vertraging vanwege de extra reistijd van scheidsrechter Rick Sturm, begonnen beide ploegen aan de wedstrijd. Na een wat aftastend begin was er een eerste poging voor Yordi Klepke maar hij schoot, na voorbereidend werk van Ardi Luijendijk, naast. Vervolgens was de thuisploeg gevaarlijk, maar dankzij goed ingrijpen van doelman Jurrian Jouvenaar leverde de poging van Adair Veiga Lopes geen doelpunt op. Na een kwartier spelen gaf Rick Boers goed voor, maar Yuri Westhoff schoot de bal snoeihard in het zijnet. Ook een inzet van Sander Koeleman bleef zonder resultaat; hij schoot wel goed in, maar via een been van een verdediger leverde dat alleen maar een hoekschop op.

Halverwege de eerste helft kwam Zwaluwen op voorsprong na mistasten in de verdediging van de bezoekers, inclusief de doelman en kon Ellery Klaris de bal binnenschieten: 1-0. Drie minuten later werd Patrick Triep binnen de zestienmeter onderuitgehaald door doelman Boy de Jong, dus een strafschop. Frank Broos schoot prima in en zo kwam de stand weer gelijk: 1-1. Een minuut later kwam FC ’s-Gravenzande op voorsprong. Een op maat gegeven pass van Yuri Westhoff werd door Frank Broos snoeihard binnengeschoten: 1-2. Nadat Mauro Kloppert voor de thuisploeg de bal over de lat had geschoten, profiteerde Yuri Westhoff in de 37e minuut van een verkeerde terugspeelbal. Hij reageerde attent en maakte het ook prima af: 1-3. Zwaluwen probeerde uiteraard wat terug te doen en kreeg ook kansen. Eerst was het Adair Veiga Lopes die de bal recht in de handen van Jurrian Jouvenaar kopte en Mauro Kloppert schoot over. Maar in blessuretijd van de eerste helft bracht Etson Galong de stand terug tot 3-2, al zat er wel een buitenspelluchtje aan. Een tegenvaller voor FC ’s-Gravenzande zo vlak voor de thee.

De tweede helft was van FC ’s-Gravenzande-zijde een stuk minder. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Zwaluwen al snel (n de vijftigste minuut) op gelijke hoogte kwam via Jazzy Adams: 3-3. De thuisploeg was duidelijk de bovenliggende partij en kreeg de betere kansen, onder meer voor Etson Galong die het met een omhaal probeerde, maar die inzet ging over. De kansen voor de gastploeg bleven beperkt, al was er nog wel een prima actie van Frank Broos. Aan de rechterkant gaf hij de bal goed voor waarna Yuri Westhoff kon inkoppen, maar de Zwaluwen-doelman reageerde attent. Een vrije trap van Sander Koeleman bleef ook zonder resultaat en belandde op de paal, maar dat was het eigenlijk ook wel wat FC ’s-Gravenzande liet zien in de tweede helft.

De mogelijkheden voor de thuisploeg waren legio. Eerst was het Jazzy Adams die goed voorgaf, maar de kopbal van Ellery Klaris werd door Jurrian Jouvenaar gestopt. Dat deed hij ook op een inzet van Stefano Goncalves. Maar het was duidelijk, dat FC ’s-Gravenzande het niet kon volhouden. De 4-3 kwam op het scorebord na een prima actie van Jazzy Adams. In buitenspelpositie vergat de grensrechter te vlaggen en kon Jazzy Adams de stand op 5-3 brengen in de tachtigste minuut en vijf minuten voor tijd bepaalde Eric Fortes de eindstand zelfs op 6-3 in Vlaardings voordeel.

© Haaglanden Voetbal   

Lees verder