Zaterdag 1A: VELO geeft winst weg aan karaktervol sv Honselersdijk

||||||||||||||||||||||||||||

sv Honselersdijk-trainer André Lourens kent de kwaliteiten van de bepalende VELO-spelers (Ramon Ripson, Daan van Rossum en Sergi Roeleveld) en had daar zijn tactiek goed op afgestemd. Daarnaast heeft VELO altijd moeite met tegenstanders die strijden voor elke grasspriet en de wedstrijd tegen sv Honselersdijk is daar weer een goed voorbeeld van. Na een 0-2 voorsprong bij rust liet VELO zich na twintig minuten in de tweede helft aftroeven en ging sv Honselersdijk terecht met een 3-2 zege naar een meer dan gezellige derde helft.

Tekst: Louis de Letter      |    Foto’s: Koos Ophorst

In het begin van de eerste helft waren de eerste doelpogingen voor VELO via Daan van Rossum (inzet naast) en Lars de Jong (kopbal over). Ook sv Honselersdijk was onzuiver in de afronding via Youri Riepe (schot naast) en Lars Ammerlaan (schot over). VELO probeerde het wel om voetballend de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar slaagde daar niet echt in en trof bij doelpogingen van Rick van Mierlo, Sergi Roeleveld en Daan van Rossum ook sv Honselersdijk-doelman Quinten van der Helm als betrouwbare sluitpost. De thuisploeg hanteerde vaak de lange bal met balverlies als gevolg.

Pas tegen het rustsignaal wist VELO de man van het scorebord aan het werk te zetten. In de 43e minuut bood Rick van Mierlo, diep gestuurd door Daan van Rossum, Lars de Jong de kans om met rechts VELO op voorsprong te brengen: 0-1. Enkele minuten later werd de score zelfs verdubbeld. Met een strak afstandsschot van Daan van Rossum als eindstation van een mooie aanval via Mitchell Weissenberg en Rick van Mierlo werd het 0-2.

In de tweede helft leek VELO deze voorsprong wel vast te kunnen houden, maar sv Honselersdijk dacht daar duidelijk anders over en gooide er nog een paar scheppen bovenop. In de 68e minuut het eerste succes via de ingevallen Tom van Veen, die een voorzet vanaf de linkerkant bekwaam afrondde: 1-2. VELO kreeg geen vat meer op het spel van de gastheren, die in de 73e minuut zelfs op gelijke hoogte kwamen: 2-2.  Een vrije trap vanaf rechts werd, net voor VELO-doelman Dion van Wijk kon ingrijpen, vrij ingekopt door Max van der Kraan (zoon van oud VELO-speler Peter van der Kraan).

Bij deze stand ging sv Honselersdijk er nog meer in geloven en kreeg in de 84e minuut de ultieme beloning. Uit een voorzet van Kevin Bogaards schoot Brian Valstar zijn team naar een verdiende 3-2 voorsprong. In de resterende speeltijd probeerde VELO het nog wel om er tenminste nog een remise uit te slepen, maar de echte overtuiging ontbrak. Zo pakte sv Honselersdijk de tweede overwinning op rij en stuurde VELO meer dan teleurgesteld terug naar Wateringen.

Komende zaterdag geen competitie, maar wel de enige echte Wateringse derby VELO-KMD voor de Flynth Westland Cup. Zaterdag 20 november gaat VELO naar Amsterdam om de strijd aan te gaan tegen de ongeslagen koploper WV-HEDW. VELO zal dan uit een ander vaatje moeten tappen om een goed resultaat mee naar huis te nemen.

© Haaglanden Voetbal

 

 

Lees verder