Westlandia speelde op het eigen sportpark ‘De Hoge Bomen’ gelijk tegen Rijnsburgse Boys. Het was voor beide teams de eerste wedstrijd na het verblijf in het zonnige Spanje. Na een ruststand van 1-1 stond er na het laatste fluitsignaal een 2-2 stand op het scorebord.
Tekst & foto’s: Cor Spruijt
Beide teams vertrokken in de eerste dagen van dit kalender jaar naar Spanje voor een trainingskamp. Op de boulevard van Malaga kwamen de teams elkaar tegen. Terug in Nederland duurde het nog ruim drie weken voordat de eerste wedstrijd op Hollandse bodem gespeeld kon worden. In Naaldwijk maakten de teams er een leuke wedstrijd van.
Westlandia begon prima aan de wedstrijd. In de tweede minuut werd Mark van der Zalm diep gestuurd en oog in oog met doelman Wesley Zonneveld faalde hij niet: 1-0. Een lekker begin voor de gastheren. Het eerste schot van Rijnsburgse Boys zagen de supporters in de tiende minuut. Een bal van Dani van der Moot ging ruim naast het doel van keeper Jack Morauw. Toch wist Rijnsburgse Boys snel gelijk te maken. Een pass van Dani van der Moot werd van dichtbij binnengeschoten door Robbert Olijfveld: 1-1. Rijnsburgse Boys had in de eerste helft het meeste balbezit, maar werd eigenlijk nog maar één keer gevaarlijk. Van dichtbij wist Ian van Otterlo doelman Morauw niet te passeren.
In de tweede helft begonnen beide teams met een aantal wissels. Het spel werd er iets onrustiger van. In de 51e minuut kreeg Dani van der Moot, op aangeven van Jeroen Spruijt (ex-Westlandia) een kans op een 2-1 voorsprong voor Rijnsburgse Boys. Zijn inzet ging net naast. Ook Westlandia kreeg een mogelijkheid op een voorsprong. In de 57e minuut stuitte Melvin Vissers op Rijnsburg-doelman Zonneveld. De beste kansen waren in de tweede helft voor Rijnsburgse Boys, maar het vizier stond in de afronding niet op scherp.
In de 83e minuut kwam Rijnsburgse Boys dan toch op voorsprong. Anwar Beeldstro haalde in het strafschopgebied Jeroen Spruijt onderuit, waarna Furhgill Zeldenrust vanaf elf meter Rijnsburgse Boys op voorsprong schoot: 1-2. Terwijl Rijnsburgse Boys genoot van de voorsprong was het Anwar Beeldstro die in de 87e minuut de 2-2 op zijn schoen had. Zijn inzet ging rakelings naast. Toch was het Beeldstro, die de 2-2 op het scorebord bracht. In de extra tijd schoot hij op het doel van Rijnsburgse Boys. Een eenvoudig schot werd via het lichaam van Zonneveld in het doel gewerkt: 2-2. Een leuke oefenwedstrijd waarop spelers, trainers en supporters vele weken moesten wachten en het leverde uiteindelijk een gelijkspel op.
© Haaglanden Voetbal