Warming-up Hoofdklasse (zo): Schuur: ,,Bedreigingen van Emmen elimineren”

In speelronde 17 staat de terugwedstrijd tussen TOGB en Emmen op de rol. In Emmen verloor het team Mark Schuur met 2-1. Helaas werd afgelopen zondag alweer de derde competitiewedstrijd van TOGB vanwege coronabesmettingen afgelast. De wedstrijd TAC’90 – TOGB zal op woensdag 6 april 2022 worden ingehaald. De aftrap op sportpark De Verlichting in Den Haag is om 20.00 uur. Ook tegenstander Emmen speelde afgelopen zondag niet vanwege coronabesmettingen bij tegenstander Hoogeveen.

Tekst: Ron Fruining

Een vooruitblik met trainer Mark Schuur (foto).

 Word je als coach niet wanhopig of je überhaupt kunt voetballen?

,,Wanhopig zeker niet. Dit zijn zaken waarop je geen invloed hebt en dan maak ik mij daar niet zo druk om. Richten op zaken waar je wel invloed op hebt zoals de groep voorbereiden op de komende wedstrijd tegen Emmen.”

De overwinning op Alcides was er één van het collectief, waarin TOGB twee keer een achterstand moest wegwerken, maar waarbij TOGB de terechte winnaar werd. Hoe belangrijk was het om na de zure nederlaag tegen SJC te winnen van Alcides?

,,Voor de spelersgroep is het zeker fijn dat je deze inhaalwedstrijd, de eerste van in totaal drie, wint. Tegen SJC waren wij de beter voetballende ploeg, maar uiteindelijk heb je daar niks aan als je na negentig minuten met lege handen staat. Het is daarom ook belangrijk om de twee inhaalwedstrijden tegen SDO en TAC’90, die we nog moeten spelen, te winnen. Dan voeg je zes punten aan je totaal toe en kun je je gaan richten om dit seizoen in de top vijf te eindigen.”

Komende tegenstander is Emmen. Een team dat op eigen terrein de bus vakkundig parkeerde en TOGB trakteerde op een busreis terug zonder punten. Ga je komende zondag anders spelen?

,,Wij gaan ons in die zin aanpassen dat wij als staf kijken waar en op welke manier wij Emmen kunnen verslaan, maar dat wel vanuit de visie die wij al het hele seizoen hebben. Kijken waar onze kansen liggen en hoe wij vanuit onze eigen speelwijze de bedreigingen van Emmen kunnen elimineren.”

Tijdens de wedstrijd TOGB-Emmen is er behoorlijke concurrentie op TV. Naast de start van de Formule 1 staat ook de klassieker op het programma. Waarom moeten de toeschouwers kiezen voor TOGB – Emmen en de race en de klassieker later bekijken?

,,TOGB heeft een trouwe supportersschare, het wordt mooi weer en wij willen de eerdere nederlaag rechtzetten. Ik denk genoeg ingrediënten voor een leuke middag op het sportpark.”

© Haaglanden Voetbal

 

 

Lees verder