Polanen-toernooi: FC ‘s-Gravenzande overtuigend langs SC Monster

Na de 3-2 winst van afgelopen dinsdag tegen VELO, werd zaterdag op het Polanen-toernooi aangetreden tegen organisator SC Monster. Het klassenverschil (vierde divisionist tegen derdeklasser) werd overduidelijk tot uitdrukking gebracht in de score. De mannen van Richard Middelkoop trokken uiteindelijk met een 0-6 overwinning gedecideerd en overtuigend aan het langste eind.

Tekst: Theo Doelman

Met een groot percentage spelers, dat naar verwachting haar opwachting mag maken in de basiself wanneer volgende week de competitie begint, liet FC ‘s-Gravenzande er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. SC Monster ging nog wel fanatiek van start, maar wist daaruit in het eerste kwartier geen echte kansen te destilleren. Langzaamaan nam de FC de touwtjes in handen en dat resulteerde in de vijftiende minuut in de openingstreffer. Na een vrije trap kwam de afgeslagen bal voor de voeten van Roy van Beek, die vanaf rand zestien doeltreffend uithaalde: 0-1.

Buitenspel

Na een door Jurrian Jouvenaar onschadelijk gemaakte kopbal van Andreas Harinxma waren er kansen voor Twan van Meerten en Joseph Goncalves te noteren, maar tot scoren kwamen zij niet. Dat deed Sil van Ooijen wel, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Het duurde tot de 35e minuut voordat de voorsprong verdubbeld kon worden. Opnieuw zag Roy van Beek vanaf de rand van het strafschopgebied zijn schuiver tegen het net belanden. Bijna een kopie van de eerste treffer.

De mooiste goal kwam op naam van Joseph Goncalves, maar de credits voor die treffer gingen in z’n geheel naar Twan van Meerten. Een weergaloze actie op links rondde hij af met een voorzet op maat, waar Goncalves alleen maar tegenaan hoefde te lopen: 0-3.

Frustratie

SC Monster begon de tweede helft met een op de keeper na volledig nieuw elftal, waar FC ‘s-Gravenzande ongewijzigd het tweede bedrijf inging.  Na acht minuten was het alweer raak. Een ingooi kwam bij Frank Broos terecht die de bal doorschoof op Twan van Meerten, die eenvoudig kon binnentikken: 0-4. Vlak daarna werd Frank Broos vervangen door Angelo Zwirs.

Kennelijk sloop er wat frustratie bij de thuisclub in, door de oorwassing die het kreeg, wat resulteerde in enkele forse overtredingen die met geel (Jesper Warbout) en zelfs rood (Bink de Brabander, na ongecontroleerd met gestrekt been inkomen op Bram Sommeling) werden bestraft. Bram Sommeling (foto) moest als gevolg hiervan het veld geblesseerd verlaten en werd vervangen door Koen Petit dit de la Roche.

Hoofdrolspelers

SC Monster moest zich beperken tot enkele zeer spaarzame uitvallen, die geen van alle succesvol waren.  De beste mogelijkheid was er voor Jordi van Maanen, maar Jurrian Jouvenaar wist hem vakkundig naar de buitenkant te dwingen, waardoor zijn schot uiteindelijk naast ging.

Bij de vijfde treffer wederom dezelfde hoofdrolspelers als bij de voorgaande, want nu was het Roy van Beek die Twan van Meerten vrij voor de keeper zette. Van Meerten speelde doelman Willem Broch vakkundig uit en schoof de 0-5 binnen. En bij het zesde doelpunt alweer dezelfde combinatie, maar nu belandde de bal uit een corner van Van Meerten bij Roy van Beek, die voor de derde keer vanaf rand zestien hard uit kon halen: 0-6. Er waren verder nog enkele kansen te noteren voor Angelo Zwirs, die het net niet wist te vinden en het slotakkoord was voor Roy Vermolen, die op de paal schoot.

© Haaglanden Voetbal

Lees verder