Zaalvoetbal: zvv Den Haag 2 en Zuid-West DH onderuit, ruime winst Tutor

Afgelopen week is de competitie in de Top- en Hoofdklasse weer begonnen. In de Eredivisie wordt, vanwege het onlangs gehouden EK, pas aanstaande vrijdag begonnen in de tweede fase waarin overigens zvv Den Haag in de degradatiegroep zit.

Tekst: Alex Pronk

Topklasse B

GZV Watergras – zvv Den Haag 2

In de Goudse sporthal Mammoet won GZV Watergras na een ruststand van 7–3 met 11–6 van het reserveteam van zvv Den Haag. De doelpunten werden namens zvv Den Haag 2 gemaakt door Karam Boukhari (2x), Brahim Saidi (2x), Mohamed el Osrouti (foto) (1x) en aanvoerder Lutmarnick Maria (1x).

WIA – Zuid West DH

De wedstrijd WIA – Zuid West DH ging grotendeels gelijk op.  De ploeg van coach Mohamed Attalhaoui opende de score. Vervolgens was al heel snel 2–1. Lang duurde die achterstand niet. De Haagse ploeg kreeg van arbiter Younes El-Hajouti in de eerste helft nog een penalty, waardoor het 2-2 werd, wat ook de ruststand betekende.

De tweede helft begon de Haagse equipe niet goed. WIA maakt gebruik van individuele fouten en bouwde snel een 5-2 voorsprong op. Na het vijfde doelpunt van de Rotterdammers knokte Zuid West DH zich goed terug tot 5-4 en daar bleef het bij. De Haagse doelpuntenmakers waren Mohamed el Haddioui (3x) en Nabil Azougagh.

Multicult – FC Westland

Klik HIER  voor verslag van die wedstrijd.

Hoofdklasse B

ASW 2 – Tutor

De ploeg van coach Nuno Perreira ging via treffers van Roy Groot (2), Kenji Flores en Raf van Oosterhout (2x) met 0–5 de rust in. In de tweede helft scoorde aanvoerder Erik Geerts het zesde doelpunt voor de ploeg uit Delft.  Het reserveteam van WIA stribbelde even tegen via een doelpunt van Modar Zkiyah. Voordat scheidsrechter Abdelrahim Essaghir het eindsignaal in De Dreef kon geven, scoorde Kenji Flores zijn tweede doelpunt en het zevende voor Tutor: 1-7.

Stompwijk’92 – Lugdunum

Het was te merken dat beide teams net uit de ‘winterstop’ kwamen, met de nodige foutjes die er gemaakt werden. Gedurende de eerste helft leek het meer op een schaakspel. Stompwijk’92 maakte het eerste doelpunt via Rob de Jong: 1-0. Hierna ging Lugdunum druk zetten en werd het gevaarlijk voor het doel met onder meer een omhaal op de lat. Uiteindelijk moest doelman Rob de Jong toch capituleren voor de gelijkmaker (1-1), wat tevens de ruststand betekende.

In de tweede helft kwam Stompwijk’92 weer op voorsprong door een mooi uitgespeelde aanval via Sem Sweere: 2-1. Dit veranderde niet veel aan het spelbeeld. Na een geblokt schot kwam de bal pardoes bij een vrijstaande speler van Lugdunum, die via de doelman binnenschoot: 2-2. Hierna golfde het spel op en neer en hadden beide teams kansen op een doelpunt. Uiteindelijk kwam Stompwijk’92 wederom aan de leiding, ditmaal door een eigen doelpunt van Lugdunum: 3-2. Lugdunum probeerde hierna nog druk te zetten door de doelman mee naar voren te sturen, maar dit was tevergeefs. Zodoende bleef de 3–2 op het scorebord staan na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Marcel Wandel. Omdat dit duel de laatste wedstrijd van periode 1 was, is de ploeg van coach Enrico Geus hiervan de winnaar geworden.

© Haaglanden Voetbal

Lees verder