Warming-up Divisie 1 O21 | Giovanni Franken: ,,Ik zie onze spelers groeien”

Na de ongelukkige nederlaag thuis tegen Willem II O21 staat voor ADO Den Haag O21 zaterdag de verre uitwedstrijd tegen FC Emmen O21 op het programma. ADO Den Haag O21 staat na drie wedstrijden op een gedeelde vijfde plaats in de stand. De tegenstander van komende zaterdag staat op de laatste plaats met slechts één punt.

Tekst: Glenn Duijzer

De wedstrijd begint om 15.15 uur in het stadion De Oude Meerdijk en staat onder leiding van Dominique Prick met twee vrouwelijke assistentes, Ashley de Haan en Aniek Zwaan. Haaglanden Voetbal blikt vooruit met trainer Giovanni Franken (foto).

Wat wordt zaterdag de grootste tegenstander van ADO Den Haag O21? Is dat de afstand?

,,Nee, dat vind ik in dit geval niet het grootste gevaar. Het grootste gevaar komende zaterdag zijn wij zelf. Dat komt omdat we tegen Willem II O21 een misstap hebben begaan. We willen proberen tegen FC Emmen in ieder geval te reageren.’’

Wat weet je van FC Emmen O21?

,,Ze hebben een leuke spelopvatting, eigenlijk identiek als die van hun eerste elftal. Ze willen graag zorgvuldig opbouwen met leuke jonge spelers. Het is een onbevangen en frisse ploeg.’’

Zie je kansen voor jullie in Emmen?

,,Ik zie zeker wel kansen. Ik heb tot nu toe in iedere wedstrijd kansen gezien. In Almere werd de wedstrijd op details besloten met twee dode spelmomenten. Tegen Willem II O21 heeft het aan onszelf gelegen. Tegen Feyenoord wisten we onze kansen wel te benutten. Ik vind dat we als team ook groeiende zijn. De kern van onze spelers zie je wel groeien. Er komt een bepaald mentaal professionalisme in de ploeg. Daar ben ik wel blij mee.’’

Tegen Willem II had je in tegenstelling tot de eerste twee wedstrijden slechts enkele spelers, die er vanuit de selectie bijkwamen. Hoe zit dat nu tegen FC Emmen O21?

,,Het klinkt wel raar, maar dat was wel een pluspunt. We speelden tegen Willem II O21 ook veel vaster dan in de voorgaande wedstrijden, dat was goed om te zien. We hadden in die wedstrijd ook veel meer verdiend dan een 1-2 nederlaag.’’

Weet je al hoe dat er tegen FC Emmen uitziet?

,,We krijgen enkele spelers vanuit de A-selectie erbij. Struick en Owusu zullen aansluiten en Broekhuizen zit er natuurlijk al bij. Daarentegen is Reinders weer overgestapt naar de A-selectie. Yegen zit natuurlijk ook bij onze selectie voor zaterdag. Hij heeft een mentale klap gehad en heeft zich de afgelopen weken bij ons kunnen herstellen. Dat heeft hij zo goed gedaan dat hij mee naar Emmen gaat.’’

Hoe staat het met de geblesseerde spelers?

,,Belarbi is weer terug bij de selectie, daar ben ik ook zeker blij mee. We hebben met een variabele voorhoede moeten spelen de afgelopen weken. Dat heeft mede te maken met het wegvallen van Shahaj, Belarbi, Van Mill en Velland. We zijn blij dat we weer een natuurlijke spits bij hebben. We missen in ieder geval behalve die drie ook Achemlal en Li door blessures. Li heeft na een botsing in de wedstrijd tegen Westlandia niet meer getraind. Ik heb die botsing niet goed ingeschat. Die gebeurde voor de dug-out maar ik had niet het idee dat die zo zwaar was.’’

Lees verder